ZCDN

Kalendarz adwentowy

baner adwent

Każdego dnia od 1 do 23 grudnia, otwierając kolejne okienko, znajdziesz nową, wciągającą zagadkę. Czy dasz radę rozwiązać je wszystkie? Nasza propozycja to doskonała okazja, aby rozgrzać umysł i zyskać nie tylko satysfakcję z rozwiązań, ale i świąteczny nastrój! Każde zadanie prezentuje inny poziom wyzwań, ale wszystkie zawierają świąteczne motywy. To świetny sposób na rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

kalendarz

Dołącz do zabawy z uczniami, rodziną i przyjaciółmi – wspólne odkrywanie odpowiedzi to przyjemna forma spędzania zimowych wieczorów, gwarantująca dobrą zabawę!
W razie pytań lub wątpliwości odnośnie przebiegu zabawy prosimy o korzystanie z forum dyskusyjnego (konieczne zalogowanie się na koncie Google) albo kontakt z Anną Bazyluk, nauczycielką konsultantką ds. nauczania matematyki (e-mail: abazyluk@zcdn.edu.pl).

Przez cały okres oczekiwania na święta rozwiązuj zagadki, zdobywaj „nagrody” – a na końcu czeka na Ciebie niespodzianka!
KALENDARZ ADWENTOWY

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.