ZCDN

Kalendarz adwentowy – codzienna rozgrzewka dla umysłu

kalendarz adewntowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedświątecznej zabawie, polegającej na rozwiązywaniu łamigłówek ukrytych w „Kalendarzu adwentowym”, przygotowanych przez naszych nauczycieli konsultantów oraz doradców metodycznych. Codziennie rano – od 1 do 21 grudnia – ukazywać się będą kolejne zagadki (zamiast czekoladki!).

Kalendarz

Poprawność odpowiedzi będzie weryfikowana natychmiast. Wystarczy kliknąć przycisk SPRAWDŹ.Kalendarz sprawdz

Kliknięcie „łapki” pozwala na przeniesienie się i zaznaczenie zaliczonej zagadki na stronie tytułowej. Po rozwiązaniu wszystkich 21 łamigłówek należy ułożyć hasło. Kolejne litery hasła będą się pojawiały sukcesywnie jako nagrody za poprawnie rozwiązane zadania.

Kalendarz lapka

Pamiętaj, aby podczas zabawy sprawdzać, co się kryje pod „NAGRODĄ”.  

Kalendarz nagroda

W razie pytań lub wątpliwości odnośnie przebiegu zabawy prosimy o korzystanie z forum dyskusyjnego albo kontakt z Anną Bazyluk, nauczycielką konsultantką ds. nauczania matematyki (e-mail: abazyluk@zcdn.edu.pl).

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.

„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.