ZCDN

Kalendarz adwentowy – codzienna rozgrzewka dla umysłu

kalendarz adewntowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedświątecznej zabawie, polegającej na rozwiązywaniu łamigłówek ukrytych w „Kalendarzu adwentowym”, przygotowanych przez naszych nauczycieli konsultantów oraz doradców metodycznych. Codziennie rano – od 1 do 21 grudnia – ukazywać się będą kolejne zagadki (zamiast czekoladki!).

Kalendarz

Poprawność odpowiedzi będzie weryfikowana natychmiast. Wystarczy kliknąć przycisk SPRAWDŹ.Kalendarz sprawdz

Kliknięcie „łapki” pozwala na przeniesienie się i zaznaczenie zaliczonej zagadki na stronie tytułowej. Po rozwiązaniu wszystkich 21 łamigłówek należy ułożyć hasło. Kolejne litery hasła będą się pojawiały sukcesywnie jako nagrody za poprawnie rozwiązane zadania.

Kalendarz lapka

Pamiętaj, aby podczas zabawy sprawdzać, co się kryje pod „NAGRODĄ”.  

Kalendarz nagroda

W razie pytań lub wątpliwości odnośnie przebiegu zabawy prosimy o korzystanie z forum dyskusyjnego albo kontakt z Anną Bazyluk, nauczycielką konsultantką ds. nauczania matematyki (e-mail: abazyluk@zcdn.edu.pl).

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.