ZCDN

Konferencja hybrydowa „Nowe fakty z wirusologii i immunologii”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji hybrydowej „Nowe fakty z wirusologii i immunologii”, która odbędzie się 31 stycznia, w godzinach 15.30–18.00.

W pierwszym bloku tematycznym, dotyczącym mikrobiologii, prof. dr hab. Wiesław Deptuła wygłosi wykład na temat wirofagów i wirusów olbrzymich, klasyfikowania organizmów żywych oraz przedstawi światowe trendy w systematyce organizmów. W drugim bloku tematycznym zostaną przedstawione nowe fakty na temat płytek krwi i omówione komórki ILC. Następnie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi informacjami na temat wirusa COVID-19. Na zakończenie konferencji głos zostanie oddany uczestnikom, którzy będą mogli zadawać pytania.

Zakres tematyczny: Treści mikrobiologiczne: wirofagi, wirusy olbrzymie, karaibskie bakterie olbrzymie, domeny w klasyfikacji organizmów żywych współcześnie i w przyszłości. Treści immunologiczne: nowe fakty dotyczące płytek krwi, komórki ILC, nowe serotypy wirusa COVID-19.

Termin:
10 stycznia, godz. 15.30–18.00

Miejsce: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna

Prowadzący: prof. Wiesław Deptuła

Forma bezpłatna

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w godz. 15.30–18.00. Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu będzie prowadzona transmisja online. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach w formie zdalnej.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/17.

Podobne wpisy:
Co zrobić, żeby szkoła była postrzegana jako miejsce pozytywnych relacji?  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Refleksji”!

Wielu osobom szkoła kojarzy się z jakąś formą opresji, ciężką pracą bez szczególnych efektów, niedocenieniem. Ten problem może dotyczyć zarówno uczniów, jak i nauczycieli. A przecież tak nie powinno być! Z pomocą przychodzi pedagogika pozytywna, która pozwala spojrzeć na edukację i system oświaty z zupełnie innej perspektywy.

Humanistycznie. Nowy cykl materiałów dla osób uczących przedmiotów humanistycznych

Humanistycznie. Po prostu. Czyli krótko i po ludzku o wyzwaniach współczesnej humanistyki. Na nasz nowy projekt będą się składały małe pigułki wiedzy w formie nagrań wideo, skierowane do osób uczących przedmiotów humanistycznych lub po prostu nimi zainteresowanych, które chcą odświeżyć lub uzupełnić wiedzę ze studiów, aby być na bieżąco.

Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Blog na Zmianę (Odcinek XVII)

O zatrważających danych zawartych w wynikach badań dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży można usłyszeć z wielu źródeł. Nic dziwnego, że tematem tym zajmujemy się także w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jako zespół profesjonalnie zajmujący się wsparciem nauczycieli również w tym zakresie staramy się zdefiniować problem oraz jego przyczyny. To nam daje szansę na udzielenie konkretnej pomocy.