ZCDN

Konferencja hybrydowa „Nowe fakty z wirusologii i immunologii”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji hybrydowej „Nowe fakty z wirusologii i immunologii”, która odbędzie się 31 stycznia, w godzinach 15.30–18.00.

W pierwszym bloku tematycznym, dotyczącym mikrobiologii, prof. dr hab. Wiesław Deptuła wygłosi wykład na temat wirofagów i wirusów olbrzymich, klasyfikowania organizmów żywych oraz przedstawi światowe trendy w systematyce organizmów. W drugim bloku tematycznym zostaną przedstawione nowe fakty na temat płytek krwi i omówione komórki ILC. Następnie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi informacjami na temat wirusa COVID-19. Na zakończenie konferencji głos zostanie oddany uczestnikom, którzy będą mogli zadawać pytania.

Zakres tematyczny: Treści mikrobiologiczne: wirofagi, wirusy olbrzymie, karaibskie bakterie olbrzymie, domeny w klasyfikacji organizmów żywych współcześnie i w przyszłości. Treści immunologiczne: nowe fakty dotyczące płytek krwi, komórki ILC, nowe serotypy wirusa COVID-19.

Termin:
10 stycznia, godz. 15.30–18.00

Miejsce: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna

Prowadzący: prof. Wiesław Deptuła

Forma bezpłatna

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w godz. 15.30–18.00. Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu będzie prowadzona transmisja online. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach w formie zdalnej.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/17.

Podobne wpisy:
Teatr w szkole?

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnych „Po co komu teatr? – pedagogika teatru w szkole”, które odbędą się 3 kwietnia, w godzinach 13.00–14.30, w IX Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.

Co jest ważniejsze na maturze: wiedza czy umiejętności?

Dyskusja na temat najnowszej formuły egzaminu maturalnego trwa nieprzerwanie od wielu miesięcy. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy reformowania matury wymieniają się argumentami, wśród których dominują te dotyczące problematyki obiektywnego oceniania czy przewagi zadań testowych w sprawdzaniu wiedzy. Dlatego najnowszy numer „Refleksji”, zatytułowany UMIEJĘTNOŚCI A NOWA MATURA, został poświęcony zmianom de facto zachodzącym w egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów, ale także ma na celu poddanie pod rozwagę kwestię dostosowania obowiązującego modelu edukacji do przemian cywilizacyjnych i społecznych.

W kwietniu ZCDN zaświeci na niebiesko!

Kwiecień jest światowym miesiącem wiedzy na temat autyzmu, dlatego w tym czasie ZCDN „zaświeci się” na niebiesko. W związku z obchodami przygotowaliśmy dla Państwa cykl szkoleń i spotkań dotyczących teorii, objawów i charakterystycznych zachowań dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.