ZCDN

Konferencja hybrydowa „Nowe fakty z wirusologii i immunologii”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji hybrydowej „Nowe fakty z wirusologii i immunologii”, która odbędzie się 31 stycznia, w godzinach 15.30–18.00.

W pierwszym bloku tematycznym, dotyczącym mikrobiologii, prof. dr hab. Wiesław Deptuła wygłosi wykład na temat wirofagów i wirusów olbrzymich, klasyfikowania organizmów żywych oraz przedstawi światowe trendy w systematyce organizmów. W drugim bloku tematycznym zostaną przedstawione nowe fakty na temat płytek krwi i omówione komórki ILC. Następnie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi informacjami na temat wirusa COVID-19. Na zakończenie konferencji głos zostanie oddany uczestnikom, którzy będą mogli zadawać pytania.

Zakres tematyczny: Treści mikrobiologiczne: wirofagi, wirusy olbrzymie, karaibskie bakterie olbrzymie, domeny w klasyfikacji organizmów żywych współcześnie i w przyszłości. Treści immunologiczne: nowe fakty dotyczące płytek krwi, komórki ILC, nowe serotypy wirusa COVID-19.

Termin:
10 stycznia, godz. 15.30–18.00

Miejsce: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna

Prowadzący: prof. Wiesław Deptuła

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w godz. 15.30–18.00. Dla osób niemogących uczestniczyć w spotkaniu będzie prowadzona transmisja online. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach w formie zdalnej.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/17.