Konferencja „JUNIOR EDU-ŻYWIENIE. JEŻ – Bis”

KONFERENCJA Jez

Wszystkie osoby zainteresowane promocją zdrowego odżywiania się serdecznie zapraszamy na konferencję online, która odbędzie się 18 listopada 2024 roku. Wydarzenie organizujemy we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań dotyczące poziomu wiedzy żywieniowej oraz zachowań żywieniowych uczniów, a także badań antropometrycznych i składu ciała uczniów klas I-VI ze szkół z województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy będą mogli także poznać założenia ogólnopolskich konkursów dotyczących zdrowego odżywiania.

Ramowy program konferencji:

11.00–11.30 – Otwarcie konferencji, prof. dr hab. Krystyna Gutkowska, SGGW w Warszawie; Urszula Pańka, ZCDN

11.30–12.00 – Zachowania żywieniowe uczniów klas I–VI szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz ich dane antropometryczne i składu ciała w kontekście danych ogólnopolskich

12.00–12.30 – Założenia i cele zadania „Popularyzacja wyników badawczo-aplikacyjnych z badań na temat żywienie uczniów i ich postawy wobec żywności i żywienia oraz wdrożenie programu edukacji żywieniowej dla uczniów klas I–VIII szkół podstawowych. Akronim Junior-Edu-Żywienie (JEŻ-Bis)”

12.30–12.45 – Przedstawienie założeń i regulaminu ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Planetę szanuję, żywności nie marnuję”

12.45–13.00 – Przedstawienie założeń i regulaminu ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli szkół podstawowych pod nazwą „Edukator Żywienia”

13.00 – Podsumowanie konferencji

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – II/10.