ZCDN

Konkurs na komiks: Superbohaterowie 2 „Zwykli i Niezwykli”

baner komiksy 2025

Z przyjemnością informujemy, że otwieramy nabór komiksów w drugiej edycji konkursu dla uczennic i uczniów z województwa zachodniopomorskiego. Tegoroczne hasło konkursowe brzmi „Zwykli i niezwykli”.

Konkurs przeprowadzamy w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy 4–6 szkół podstawowych, 
  • klasy 7–8 szkół podstawowych, 
  • szkoły ponadpodstawowe.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką analogową lub cyfrową. Bezwzględnie, pod groźbą dyskwalifikacji, zabrania się tworzenia prac w generatorach grafiki bazujących na AI! 

Prace analogowe należy dostarczyć lub wysłać na adres: Centrum Kształcenia Sportowego, ul. Rydla 49, 70-783 Szczecin. Prace cyfrowe w formacie pdf, jpg, png należy przesłać na adres e-mail: mkostecka@zcdn.edu.pl. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. 

Termin nadsyłania prac: do 31 marca 2025 roku.

Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę, zgodną z tematem konkursu.

Jury wybierze laureatów i laureatki oraz osoby wyróżnione, które otrzymają dyplomy, nagrody książkowe, nagrody rzeczowe oraz inne upominki od sponsorów konkursu.

Wyróżnieni uczestnicy i uczestniczki oraz ich opiekunowie i opiekunki zostaną zaproszeni na galę finałową, która odbędzie się 23 kwietnia 2025 roku, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Organizatorami wydarzenia są Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie.

Wydarzenie otrzymało Honorowy Patronat Zachodniopomorskiego Kuratora  Oświaty, Patronat Miasta Szczecin oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Patronatem medialnym konkurs objęły „Zeszyty Komiksowe”, a fundatorami nagród są „SEMP” i „Kultura Gniewu”.

Regulamin Konkursu na komiks: Superbohaterowie 2 „Zwykli i Niezwykli”

Załączniki do regulaminu 

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.