ZCDN

Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież angażuje się społecznie? Jak angażować młodych? Czy jest partycypacja w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki (Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej (ZCDN).

Podczas wydarzenia porozmawiamy nie tylko o uczniach, ale i o nauczycielach – ich roli jako liderów edukacji. Zastanowimy się, w jaki sposób szkoła może wpływać na zaangażowanie swojej społeczności, a także – skąd czerpać pomysły na wspólne działania.

Seminarium: Książka dobra na wszystko! Spotkanie z dr Małgorzatą Mikut, autorką książki (Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie
Termin: 21 listopada, godz. 16.00–17.30
Miejsce:
Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/A/2.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.