ZCDN

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

ZCDN planuje uruchomienie kursu kwalifikacyjnego, dającego uprawnienia do zarządzania szkołą i placówką oświatową. Kurs będzie realizowany w oparciu o ramowy plan i program zatwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej oraz zgodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty (numer zgody WWEAS.5471.5.2023.MZ).

Czas trwania kursu jest przewidziany na dwa semestry. Zajęcia będą się odbywały w systemie weekendowym (średnio 2 razy w miesiącu, w piątki i soboty).

Kurs będzie realizowany online na platformie e-learningowej.

Program kursu obejmie następujące zagadnienia:

  • Przywództwo edukacyjne w szkole.
  • Przywództwo dla uczenia się i rozwoju indywidualnego.
  • Polityka oświatowa – dyrektor jako lider w środowisku.
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi.
  • Zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym.
  • Zarządzanie własnym rozwojem zawodowym.

Kurs kwalifikacyjny zostanie uruchomiony po zebraniu wystarczającej liczby zgłoszeń.

Całkowity koszt udziału w kursie wynosi 2000 zł (+ 100 zł opłaty wpisowej).

Uczestnikami kursu mogą być nauczyciele, którzy ukończyli studia magisterskie i posiadają przygotowanie pedagogiczne. Do pełnego udziału w kursie niezbędny jest komputer z aktywnymi funkcjami audiowizualnymi i dostępem do internetu.

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: IV/1.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Podobne wpisy:
Drogi do niepodległości – gra planszowa Muzeum Historii Polski i sposoby jej wykorzystania na lekcjach historii

24 października w ZCDN-ie gościć będziemy Gabrielę Sierocińską-Dec, kierowniczkę Działu Edukacji Muzeum Historii Polski, oraz Adama Rębacza, zastępcę kierownika Działu Edukacji Muzeum Historii Polski. Podczas warsztatów skierowanych do nauczycieli historii zaprezentowana zostanie gra planszowa „Drogi do niepodległości”, a także wskazane zostaną praktyczne możliwości jej wykorzystania na lekcjach szkolnych. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną MHP oraz nawiązania kontaktów.

O pomaganiu. Blog na Zmianę (odcinek XIII)

Powódź 2024 to kolejna sytuacja, która pokazała, że Polacy są solidarni i w sytuacjach kryzysowych szybko się mobilizują, by udzielić wsparcia poszkodowanym – zarówno w aspekcie finansowym, materialnym czy prawnym, jak i społecznym.

Konferencja „JUNIOR EDU-ŻYWIENIE. JEŻ – Bis”

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane promocją zdrowego odżywiania na konferencję online, która odbędzie się 18 listopada 2024 roku. Wydarzenie organizujemy we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań dotyczące poziomu wiedzy żywieniowej oraz zachowań żywieniowych uczniów, a także badań antropometrycznych i składu ciała uczniów klas I–VI ze szkół województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy będą mogli także poznać założenia ogólnopolskich konkursów dotyczących zdrowego odżywiania.