ZCDN

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

ZCDN planuje uruchomienie kursu kwalifikacyjnego, dającego uprawnienia do zarządzania szkołą i placówką oświatową. Kurs będzie realizowany w oparciu o ramowy plan i program zatwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej oraz zgodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty (numer zgody WWEAS.5471.5.2023.MZ).

Czas trwania kursu jest przewidziany na dwa semestry. Zajęcia będą się odbywały w systemie weekendowym (średnio 2 razy w miesiącu, w piątki i soboty).

Kurs będzie realizowany online na platformie e-learningowej.

Program kursu obejmie następujące zagadnienia:

• Przywództwo edukacyjne w szkole.
  • Przywództwo dla uczenia się i rozwoju indywidualnego.
  • Polityka oświatowa – dyrektor jako lider w środowisku.
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi.
  • Zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym.
  • Zarządzanie własnym rozwojem zawodowym.

Kurs kwalifikacyjny zostanie uruchomiony po zebraniu wystarczającej liczby zgłoszeń.

Całkowity koszt udziału w kursie wynosi 2000 zł (+ 100 zł opłaty wpisowej).

Uczestnikami kursu mogą być nauczyciele, którzy ukończyli studia magisterskie i posiadają przygotowanie pedagogiczne. Do pełnego udziału w kursie niezbędny jest komputer z aktywnymi funkcjami audiowizualnymi i dostępem do internetu.

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: IV/1.

Liczba miejsc jest ograniczona.