ZCDN

Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem

Indywidualna praca uczestników, polegająca na pozyskaniu multimedialnego materiału i jego obróbce, będzie poprzedzona krótkim wykładem wprowadzającym, wyjaśniającym niezbędne pojęcia związane z cyfrowym zapisem obrazu i dźwięku. Finalnym efektem pracy będzie krótki film dokumentujący pracę na spotkaniu, zawierający takie elementy, jak: czołówka, napisy i odpowiednio dobrany podkład dźwiękowy. W pracy nad filmem i dźwiękiem używane będzie darmowe oprogramowanie dostępne w systemie Windows oraz sprzęt do rejestracji obrazu i dźwięku dostarczony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Warsztat odbędzie w pracowni komputerowej. 

Szkolenie: Laboratoria przyszłości – praca z cyfrowym obrazem i dźwiękiem

Zakres tematyczny: Obsługa programów umożliwiających cyfrową obróbkę dźwięku i filmów. Zastosowanie multimediów w pracy z uczniami.
Termin: 25 maja, godz. 10.00–14.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 107
Forma bezpłatna
Prowadzący: Krzysztof Koroński

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/E/2.

 

Podobne wpisy:
Listopadowa nostalgia. Blog na Zmianę (Odcinek XV)

Listopad zarówno swoją aurą, jak i tradycyjnie obchodzonymi w tym miesiącu świętami kojarzy się większości z nas z uczuciem pewnej nostalgii. To swoisty czas zadumy nad upływającym czasem, przeszłością. Ten nastrój buduje zarówno przyroda – poprzez zmieniajcie się kolory i opadające liście, jak i wizyty na cmentarzach, a także mocno pogrążone w historii świętowanie polskiej niepodległości.

Nauczyciele o sobie samych. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jak będzie wyglądać edukacja za 10–15 lat? Jaka będzie rola nauczyciela? Czy zajęcia będą się odbywać zdalnie? Miedzy innymi nad tymi pytaniami zastanowią się uczestnicy i uczestniczki seminarium, które odbędzie się 7 listopada, w godzinach 15.00–16.30, w siedzibie ZCDN-u. Pretekstem do rozmowy o przyszłości zawodu nauczycielskiego będzie raport Fundacji Teach for Poland „Nauczyciel_ka 2020”.

Nowa edukacja obywatelska? Cykl szkoleń

Od przyszłego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych realizowany będzie nowy przedmiot – edukacja obywatelska. W założeniach twórców projektu podstawy programowej głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym. Chodzi zatem nie tylko o wiedzę, ale o praktyczne umiejętności pozwalające na aktywne i świadome działania na rzecz rozwiązania wspólnych problemów, wpływanie na władze, czy załatwianie prostych spraw urzędowych.