ZCDN

LARUM WOKÓŁ MURALU

larum wokol muralu baner

Z okazji 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, na ścianie wewnętrznego dziedzińca ZCDN-u powstał wyjątkowy mural, prezentujący jednego z inspiratorów KEN-u, Hugona Kołłątaja. W najbliższych miesiącach wykorzystamy ten (arte)fakt jako pretekst oraz inspirację do serii wiosennych wydarzeń edukacyjnych. Ich tematycznym spoiwem będą: historia KEN-u, fenomen sztuki ulicznej, a także… przyroda, stanowiąca tak ważny i piękny element naszego patio, ale również niezwykle istotny, a wciąż niedoceniany kontekst edukacyjny.

WYDARZENIA:

Tytuł/nazwa wydarzenia: Przyrodniczy escape room
Termin: kwiecień 2024
Osoba prowadząca: Zofia Fenrych
Osoba odpowiedzialna: Zofia Fenrych
Krótki opis: Zestaw zadań i zagadek związanych z przyrodą i historią naturalną, przewidzianych do rozwiązania w budynku ZCDN-u. Ich stopniowe rozwiązywanie umożliwi zdobycie całościowego szyfru prowadzącego do finalnego „skarbu”. Zajęcia adresowane do uczniów szkół podstawowych.

Tytuł/nazwa wydarzenia: Obraz i tekst w polskiej tradycji literackiej
Termin: kwiecień 2024
Osoba prowadząca: Joanna Sadłowska-Szreder
Osoba odpowiedzialna: Joanna Sadłowska-Szreder
Krótki opis: Szkolenie na temat sieci relacji intertekstualnych pomiędzy słowem a obrazem w polskiej tradycji literacko-kulturowej.

Tytuł/nazwa wydarzenia: Seminarium „Hugo Kołłątaj – utkany z pasji i z ambicji”
Termin: maj 2024
Osoba prowadząca: Katarzyna Rembacka
Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Rembacka
Krótki opis: Dyskusja poświęcona wieloaspektowej biografii Hugona Kołłątaja.

Tytuł/nazwa wydarzenia: Zakończenie obchodów 250-lecia powołania KEN-u. Konferencja „Edukacja Kobiet. Kobiety w edukacji”
Termin: czerwiec 2024
Osoba prowadząca: Katarzyna Rembacka
Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Rembacka
Krótki opis: Komisja Edukacji Narodowej podjęła pierwszą w historii Europy próbę objęcia kształcenia dziewcząt przepisami o charakterze państwowym. W ramach konferencji chcielibyśmy przyjrzeć się temu, jak zmieniała się rola kobiet w polskiej edukacji na przestrzeni lat, zgłębić zagadnienia emancypacji oraz kobiecej perspektywy badawczej.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.