ZCDN

Lekcja otwarta: Mitochondria – siłownie komórki

Serdecznie zapraszamy do udziału w lekcji otwartej „Mitochondria – siłownie komórki”, która odbędzie się 5 kwietnia, w godz. 14.30–16.00, w Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie.

Przed zajęciami zostaną omówione cele lekcji i metody pracy z uczniami zdolnymi i uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W trakcie lekcji prowadząca omówi wraz z uczniami mitochondria w aspekcie budowy i funkcji oraz ukaże nowe techniki pracy z uczniami z wykorzystaniem TIK-u. Następnie zostanie przedstawiona interaktywna prezentacja przy użyciu aplikacji Pear Deck. Po lekcji prowadząca omówi wraz z przybyłymi nauczycielami dodatnie i ujemne strony lekcji, a następnie nastąpi wymienna spostrzeżeń w celu udoskonalenia metod pracy w przyszłości. 

Lekcja otwarta: Mitochondria – siłownie komórki
Zakres tematyczny: Realizacja podstawy programowej biologii w klasie pierwszej w zakresie rozszerzonym. Nowoczesne metody nauczania biologii z wykorzystaniem TIK-u. Interaktywna prezentacja Pear Deck. Graficzna karta pracy – sketchnotka. Mitochondria komórkowe – budowa i funkcje.
Termin: 5 kwietnia, godz. 14.30–16.00
Miejsce:
Centrum Mistrzostwa Sportowego, ul. Mazurska 40, Szczecin
Forma bezpłatna
Prowadząca: Sylwia Małecka

Aby wziąć udział w lekcji, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/J/4.

 

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.

„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.