ZCDN

Lekcja otwarta: Mitochondria – siłownie komórki

Serdecznie zapraszamy do udziału w lekcji otwartej „Mitochondria – siłownie komórki”, która odbędzie się 5 kwietnia, w godz. 14.30–16.00, w Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie.

Przed zajęciami zostaną omówione cele lekcji i metody pracy z uczniami zdolnymi i uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W trakcie lekcji prowadząca omówi wraz z uczniami mitochondria w aspekcie budowy i funkcji oraz ukaże nowe techniki pracy z uczniami z wykorzystaniem TIK-u. Następnie zostanie przedstawiona interaktywna prezentacja przy użyciu aplikacji Pear Deck. Po lekcji prowadząca omówi wraz z przybyłymi nauczycielami dodatnie i ujemne strony lekcji, a następnie nastąpi wymienna spostrzeżeń w celu udoskonalenia metod pracy w przyszłości. 

Lekcja otwarta: Mitochondria – siłownie komórki
Zakres tematyczny: Realizacja podstawy programowej biologii w klasie pierwszej w zakresie rozszerzonym. Nowoczesne metody nauczania biologii z wykorzystaniem TIK-u. Interaktywna prezentacja Pear Deck. Graficzna karta pracy – sketchnotka. Mitochondria komórkowe – budowa i funkcje.
Termin: 5 kwietnia, godz. 14.30–16.00
Miejsce:
Centrum Mistrzostwa Sportowego, ul. Mazurska 40, Szczecin
Forma bezpłatna
Prowadząca: Sylwia Małecka

Aby wziąć udział w lekcji, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/J/4.

 

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.