ZCDN

Lekcja otwarta: Mitochondria – siłownie komórki

Serdecznie zapraszamy do udziału w lekcji otwartej „Mitochondria – siłownie komórki”, która odbędzie się 5 kwietnia, w godz. 14.30–16.00, w Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie.

Przed zajęciami zostaną omówione cele lekcji i metody pracy z uczniami zdolnymi i uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W trakcie lekcji prowadząca omówi wraz z uczniami mitochondria w aspekcie budowy i funkcji oraz ukaże nowe techniki pracy z uczniami z wykorzystaniem TIK-u. Następnie zostanie przedstawiona interaktywna prezentacja przy użyciu aplikacji Pear Deck. Po lekcji prowadząca omówi wraz z przybyłymi nauczycielami dodatnie i ujemne strony lekcji, a następnie nastąpi wymienna spostrzeżeń w celu udoskonalenia metod pracy w przyszłości. 

Lekcja otwarta: Mitochondria – siłownie komórki
Zakres tematyczny: Realizacja podstawy programowej biologii w klasie pierwszej w zakresie rozszerzonym. Nowoczesne metody nauczania biologii z wykorzystaniem TIK-u. Interaktywna prezentacja Pear Deck. Graficzna karta pracy – sketchnotka. Mitochondria komórkowe – budowa i funkcje.
Termin: 5 kwietnia, godz. 14.30–16.00
Miejsce:
Centrum Mistrzostwa Sportowego, ul. Mazurska 40, Szczecin
Forma bezpłatna
Prowadząca: Sylwia Małecka

Aby wziąć udział w lekcji, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/J/4.

 

Podobne wpisy:
Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?

Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy? (Cykl materiałów „Humanistycznie”. Część V)

Piąty z cyklu webinarów „Humanistycznie” Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, poświęcony prognozom dotyczącym przyszłości książek i literatury, przygotowała Małgorzata Pawłowska.

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!