ZCDN

Lekkoatletyka w szkole

W części teoretycznej, która odbędzie się w formie krótkiego wykładu, uczestnicy zostaną zapoznani z zagadnieniami z zakresu lekkoatletyki w nowej podstawie programowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W części praktycznej uczestnicy przeprowadzą rozgrzewkę lekkoatletyczną, a następnie wykonają grupy ćwiczeń uczących podstawowych elementów konkurencji lekkoatletycznych.

Warsztaty: Lekkoatletyka dla każdego
Zakres tematyczny:
Rola lekkoatletyki w nauczaniu wychowania fizycznego. Kształtowanie zdolności motorycznych. Poznanie metod i sposobów nauczania podstawowych elementów lekkoatletyki na lekcjach wychowania fizycznego. Poznanie podstawowych przepisów konkurencji lekkoatletycznych.
Termin: 12 maja , godz. 15.00–17.00
Miejsce: XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie, ul. Kopernika 16A
Prowadząca: Agnieszka Beyer-Michoń
Forma bezpłatna

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/D/31.

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.