ZCDN

Magia Świąt w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej – grudniowe niespodzianki, które rozgrzeją Was w zimowe dni

magia swiat baner

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy!

Zapraszamy Was do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, gdzie świąteczna magia już od 6 grudnia zagości na dobre! W tym roku przygotowałyśmy coś wyjątkowego – niezwykłą choinkę, która na pewno zachwyci wszystkich odwiedzających.

Choć nie będzie to tradycyjna ozdoba, którą dobrze znamy z naszych domów, to z pewnością stanie się prawdziwą ucztą dla oczu – oryginalna, świecąca blaskiem lampek, będzie centralnym punktem biblioteki, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która wprowadzi Was w świąteczny nastrój.

Ale to nie wszystko! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wzięcia udziału w naszej wyjątkowej akcji „Świąteczne wypożyczenie w ciemno”. To doskonała okazja, by odkryć książki, które umilą Wam zimowe wieczory.

Zasada jest prosta – wypożyczasz książkę, nie wiedząc, co to będzie – nasz zespół przygotował dla Ciebie niespodziankę! Może to być wzruszająca powieść obyczajowa, klasyczna literatura świąteczna –  pełna magii i ciepła, opowieść fantastyczna, a także porywający thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Niezależnie od tego, co odkryjesz w swojej tajemniczej paczce – niech przygotowana przez nas lektura stanie się okazją do znalezienia chwili wytchnienia od codziennego pośpiechu, pozwoli zanurzyć w opowieściach, które dodadzą uroku i spokoju świątecznym dniom.

To co? Widzimy się w grudniu?

Przyjdźcie, wypożyczcie książki, poznajcie innych pasjonatów literatury i spędźcie czas w ciepłej atmosferze naszej biblioteki.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.