ZCDN

Magia Świąt w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej – grudniowe niespodzianki, które rozgrzeją Was w zimowe dni

magia swiat baner

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy!

Zapraszamy Was do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, gdzie świąteczna magia już od 6 grudnia zagości na dobre! W tym roku przygotowałyśmy coś wyjątkowego – niezwykłą choinkę, która na pewno zachwyci wszystkich odwiedzających.

Choć nie będzie to tradycyjna ozdoba, którą dobrze znamy z naszych domów, to z pewnością stanie się prawdziwą ucztą dla oczu – oryginalna, świecąca blaskiem lampek, będzie centralnym punktem biblioteki, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która wprowadzi Was w świąteczny nastrój.

Ale to nie wszystko! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wzięcia udziału w naszej wyjątkowej akcji „Świąteczne wypożyczenie w ciemno”. To doskonała okazja, by odkryć książki, które umilą Wam zimowe wieczory.

Zasada jest prosta – wypożyczasz książkę, nie wiedząc, co to będzie – nasz zespół przygotował dla Ciebie niespodziankę! Może to być wzruszająca powieść obyczajowa, klasyczna literatura świąteczna –  pełna magii i ciepła, opowieść fantastyczna, a także porywający thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Niezależnie od tego, co odkryjesz w swojej tajemniczej paczce – niech przygotowana przez nas lektura stanie się okazją do znalezienia chwili wytchnienia od codziennego pośpiechu, pozwoli zanurzyć w opowieściach, które dodadzą uroku i spokoju świątecznym dniom.

To co? Widzimy się w grudniu?

Przyjdźcie, wypożyczcie książki, poznajcie innych pasjonatów literatury i spędźcie czas w ciepłej atmosferze naszej biblioteki.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?