ZCDN

Metody pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu

Serdecznie zapraszamy 8 maja do ZCDN-u na konferencję, podczas której spojrzymy globalnie na ucznia z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu. Porozmawiamy o znaczeniu pseudoterapii w jego funkcjonowaniu, dowiemy się, czym jest neuroplastyczność mózgu i jakie ma znaczenie w nauce i terapii. Nie zabraknie też wystąpienia praktyków, którzy dadzą wskazówki, od czego zacząć pracę w edukacji włączającej, i przedstawią konkretne dostosowania, sprawdzające się w szkole podstawowej. Nie zabraknie też tematu współpracy z rodzicami za pomocą mediacji.

Konferencja jest współorganizowana z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, dlatego wśród prelegentów znajdą się również nauczyciele akademiccy. Gościnią specjalną będzie Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US.

Konferencja: Metody pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu
Termin:
8 maja, godz. 14.00–18.00
Miejsce:
ZCDN, sala konferencyjna (parter)
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Koordynatorka:
Weronika Dwojakowska

Rejestracja oraz szczegółowy program konferencji

Podobne wpisy:
Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie majówki

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (piątek) Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddział Zamiejscowy w Gryficach będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Aktywność ucznia w bibliotece szkolnej

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie w ramach Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy!

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?