ZCDN

Młodzi o klimacie

Mlodziez o klimacie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dydaktycznej online „Młodzi o klimacie”, która odbędzie się 13 czerwca 2023 r., w godz. 16.00-18.00. Podczas konferencji podjęte zostaną tematy zagrożeń klimatu, ale także sposobów, dzięki którym można przynajmniej w jakiejś części im zaradzić. Omówione zostaną praktyczne rozwiązania (np. w kwestii korzystania z technologii), a także możliwości wspierania młodzieży w ich aktywizmie ekologicznym. Konferencja będzie także okazją do poznania perspektywy młodzieży, posłuchania o ich motywacjach i formach zaangażowania. Konferencja jest organizowana we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program konferencji:

16.00 – 16.10 – Otwarcie – Urszula Pańka, dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

16.10 – 16.40 – Wystąpienie aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego:  Marika Sampławska, Laura Ziętara i Piotr Kotkowiak

16.40 – 17.00 – Globalne zmiany środowiska, nie uderzają po równo. Aktywizm klimatyczny nastoletnich dziewczynCarmen Siekierzycka, studentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

17.00 -17.30 – Opowieść o przyszłości – co zrobić, by się nie załamać?dr Aleksander Cywiński, Instytut Pedagogiki US

17.30-18.00 – Cyfrowe narzędzia w obszarze ekologiiKrzysztof Jaworski, ZCDN

 Konferencja: Młodzi o klimacie

Zakres tematyczny: Zagrożenia klimatyczne. Aktywizm młodych. Formy, metody przeciwdziałania zagrożeniu. Technologie cyfrowe a zmiany klimatyczne.

termin: 13 czerwca 2023, 16.00-18.00

Prelegenci: Marika Sampławska, Laura Ziętara, Piotr Kotkowiak, Carmen Siekierzycka, dr Aleksander Cywiński, Krzysztof Jaworski

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń –  numer formy II/11.

Konferencja odbędzie się w godz. 16.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
Co zrobić, żeby szkoła była postrzegana jako miejsce pozytywnych relacji?  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Refleksji”!

Wielu osobom szkoła kojarzy się z jakąś formą opresji, ciężką pracą bez szczególnych efektów, niedocenieniem. Ten problem może dotyczyć zarówno uczniów, jak i nauczycieli. A przecież tak nie powinno być! Z pomocą przychodzi pedagogika pozytywna, która pozwala spojrzeć na edukację i system oświaty z zupełnie innej perspektywy.

Humanistycznie. Nowy cykl materiałów dla osób uczących przedmiotów humanistycznych

Humanistycznie. Po prostu. Czyli krótko i po ludzku o wyzwaniach współczesnej humanistyki. Na nasz nowy projekt będą się składały małe pigułki wiedzy w formie nagrań wideo, skierowane do osób uczących przedmiotów humanistycznych lub po prostu nimi zainteresowanych, które chcą odświeżyć lub uzupełnić wiedzę ze studiów, aby być na bieżąco.

Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Blog na Zmianę (Odcinek XVII)

O zatrważających danych zawartych w wynikach badań dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży można usłyszeć z wielu źródeł. Nic dziwnego, że tematem tym zajmujemy się także w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jako zespół profesjonalnie zajmujący się wsparciem nauczycieli również w tym zakresie staramy się zdefiniować problem oraz jego przyczyny. To nam daje szansę na udzielenie konkretnej pomocy.