ZCDN

Młodzi o klimacie

Mlodziez o klimacie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dydaktycznej online „Młodzi o klimacie”, która odbędzie się 13 czerwca 2023 r., w godz. 16.00-18.00. Podczas konferencji podjęte zostaną tematy zagrożeń klimatu, ale także sposobów, dzięki którym można przynajmniej w jakiejś części im zaradzić. Omówione zostaną praktyczne rozwiązania (np. w kwestii korzystania z technologii), a także możliwości wspierania młodzieży w ich aktywizmie ekologicznym. Konferencja będzie także okazją do poznania perspektywy młodzieży, posłuchania o ich motywacjach i formach zaangażowania. Konferencja jest organizowana we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program konferencji:

16.00 – 16.10 – Otwarcie – Urszula Pańka, dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

16.10 – 16.40 – Wystąpienie aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego:  Marika Sampławska, Laura Ziętara i Piotr Kotkowiak

16.40 – 17.00 – Globalne zmiany środowiska, nie uderzają po równo. Aktywizm klimatyczny nastoletnich dziewczynCarmen Siekierzycka, studentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

17.00 -17.30 – Opowieść o przyszłości – co zrobić, by się nie załamać?dr Aleksander Cywiński, Instytut Pedagogiki US

17.30-18.00 – Cyfrowe narzędzia w obszarze ekologiiKrzysztof Jaworski, ZCDN

 Konferencja: Młodzi o klimacie

Zakres tematyczny: Zagrożenia klimatyczne. Aktywizm młodych. Formy, metody przeciwdziałania zagrożeniu. Technologie cyfrowe a zmiany klimatyczne.

termin: 13 czerwca 2023, 16.00-18.00

Prelegenci: Marika Sampławska, Laura Ziętara, Piotr Kotkowiak, Carmen Siekierzycka, dr Aleksander Cywiński, Krzysztof Jaworski

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń –  numer formy II/11.

Konferencja odbędzie się w godz. 16.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.

Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

12 czerwca ministra edukacji narodowej podpisała dokument, w którym wyszczególnione zostały podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2024/2025.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.