ZCDN

Młodzi o klimacie

Mlodziez o klimacie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dydaktycznej online „Młodzi o klimacie”, która odbędzie się 13 czerwca 2023 r., w godz. 16.00-18.00. Podczas konferencji podjęte zostaną tematy zagrożeń klimatu, ale także sposobów, dzięki którym można przynajmniej w jakiejś części im zaradzić. Omówione zostaną praktyczne rozwiązania (np. w kwestii korzystania z technologii), a także możliwości wspierania młodzieży w ich aktywizmie ekologicznym. Konferencja będzie także okazją do poznania perspektywy młodzieży, posłuchania o ich motywacjach i formach zaangażowania. Konferencja jest organizowana we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program konferencji:

16.00 – 16.10 – Otwarcie – Urszula Pańka, dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

16.10 – 16.40 – Wystąpienie aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego:  Marika Sampławska, Laura Ziętara i Piotr Kotkowiak

16.40 – 17.00 – Globalne zmiany środowiska, nie uderzają po równo. Aktywizm klimatyczny nastoletnich dziewczynCarmen Siekierzycka, studentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

17.00 -17.30 – Opowieść o przyszłości – co zrobić, by się nie załamać?dr Aleksander Cywiński, Instytut Pedagogiki US

17.30-18.00 – Cyfrowe narzędzia w obszarze ekologiiKrzysztof Jaworski, ZCDN

 Konferencja: Młodzi o klimacie

Zakres tematyczny: Zagrożenia klimatyczne. Aktywizm młodych. Formy, metody przeciwdziałania zagrożeniu. Technologie cyfrowe a zmiany klimatyczne.

termin: 13 czerwca 2023, 16.00-18.00

Prelegenci: Marika Sampławska, Laura Ziętara, Piotr Kotkowiak, Carmen Siekierzycka, dr Aleksander Cywiński, Krzysztof Jaworski

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń –  numer formy II/11.

Konferencja odbędzie się w godz. 16.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.