ZCDN

Młodzi o klimacie

Mlodziez o klimacie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dydaktycznej online „Młodzi o klimacie”, która odbędzie się 13 czerwca 2023 r., w godz. 16.00-18.00. Podczas konferencji podjęte zostaną tematy zagrożeń klimatu, ale także sposobów, dzięki którym można przynajmniej w jakiejś części im zaradzić. Omówione zostaną praktyczne rozwiązania (np. w kwestii korzystania z technologii), a także możliwości wspierania młodzieży w ich aktywizmie ekologicznym. Konferencja będzie także okazją do poznania perspektywy młodzieży, posłuchania o ich motywacjach i formach zaangażowania. Konferencja jest organizowana we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program konferencji:

16.00 – 16.10 – Otwarcie – Urszula Pańka, dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

16.10 – 16.40 – Wystąpienie aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego:  Marika Sampławska, Laura Ziętara i Piotr Kotkowiak

16.40 – 17.00 – Globalne zmiany środowiska, nie uderzają po równo. Aktywizm klimatyczny nastoletnich dziewczynCarmen Siekierzycka, studentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego

17.00 -17.30 – Opowieść o przyszłości – co zrobić, by się nie załamać?dr Aleksander Cywiński, Instytut Pedagogiki US

17.30-18.00 – Cyfrowe narzędzia w obszarze ekologiiKrzysztof Jaworski, ZCDN

 Konferencja: Młodzi o klimacie

Zakres tematyczny: Zagrożenia klimatyczne. Aktywizm młodych. Formy, metody przeciwdziałania zagrożeniu. Technologie cyfrowe a zmiany klimatyczne.

termin: 13 czerwca 2023, 16.00-18.00

Prelegenci: Marika Sampławska, Laura Ziętara, Piotr Kotkowiak, Carmen Siekierzycka, dr Aleksander Cywiński, Krzysztof Jaworski

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń –  numer formy II/11.

Konferencja odbędzie się w godz. 16.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.

Podobne wpisy:
I Bieg Nauczycieli im. Komisji Edukacji Narodowej

Zapraszamy do udziału w I Biegu Nauczycieli im. Komisji Edukacji Narodowej, który odbędzie się 8 października w Parku Kasprowicza w Szczecinie.

Gra miejska: Polska oświata w międzywojennym Szczecinie

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Polska oświata w międzywojennym Szczecinie”, która zostanie uruchomiona 10 października. Zabawa będzie poprzedzona spotkaniem warsztatowym w ZCDN-ie.

„Biblioteka. Włącz się w to!”, czyli Zachodniopomorski BiblioLAB 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 17 października (wtorek) w  siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Gen. J. Sowińskiego 68). Tegorocznym motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włączenie, inkluzja i otwartość na innych.