ZCDN

Moja mała ojczyzna – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają uczniów i uczennice szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XXIV edycji konkursu z edukacji regionalnej „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”, realizowanej w roku szkolnym 2023/2024.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Tematem tegorocznego konkursu są pradzieje i wczesne średniowiecze Pomorza, a punktem wyjścia – zbiory Muzeum Narodowego eksponowane na wystawie „Świt Pomorza. Kolekcja Starożytności Pomorskich. Wczesne średniowiecze”. Konkurs został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Więcej szczegółów, w tym regulamin wraz z załącznikami, znajduje się na stronie Muzeum Narodowego w Szczecinie.