ZCDN

Nasłuch pedagogiczny: Doświadczenie niedoświadczalnego – rzeczywistość wirtualna w szkole

Nasłuch pedagogiczny: Doświadczenie niedoświadczalnego – rzeczywistość wirtualna w szkole

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania ostatniego w tym roku szkolnym odcinka „Nasłuchu Pedagogicznego”, którego gościem jest Radosław Nagay – wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Podczas rozmowy zastanowimy się nad możliwością wykorzystania technologii wirtualnej w edukacji.

Rozmowę przeprowadził Grzegorz Sadłowski.

Radosław Nagay – wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi pracownię animacji 2D/3D oraz zajęcia, które pomagają artystom wykorzystywać nowoczesne technologie w pracy twórczej. Właściciel i współwłaściciel kilku firm zajmujących się inżynierią biomedyczną, produkcją gier komputerowych oraz oprogramowaniem VR/AR.

Podobne wpisy:
Dlaczego sport nas (nie) interesuje? Rozmowa z prof. Danutą Umiastowską

Polacy i Polki są narodem „niesportowym” – według badań aż 65 procent społeczeństwa przyznaje, że nie angażuje się w żadną aktywność fizyczną. Dlaczego nie chcemy uprawiać sportu? Jak tę sytuację zmienić? I jaką rolę w kształtowaniu kultury sportu odgrywa edukacja szkolna? Rozmawiamy o tym z prof. Danutą Umiastowską, badaczką przez wiele lat związaną z Wydziałem Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

Nasłuch pedagogiczny: Mobilne Laboratoria Przyszłości

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Katarzyną  Grudniewską, koordynatorką MLP i Joanną Dzinkowską, liderką edukatorów MLP. W czasie rozmowy poruszone zostały zagadnienia związane z realizacją projektu oraz sposobami wykorzystania narzędzi otrzymanych w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Dlaczego (nie) chcemy czytać? Rozmowa z prof. Ryszardem Koziołkiem

Badania czytelnictwa, regularnie prowadzone przez Bibliotekę Narodową, pokazują niepokojącą tendencję: Polacy i Polki nie czytają, literatura, wbrew jej niektórym odmianom, wcale nie jest popularna, a kanon lektur szkolnych raczej kojarzy się z nudnym obowiązkiem niż intelektualną przygodą. Dlaczego niechętnie sięgamy po książki? Jakie zalety ma czytanie literatury? I jak humanistyka odnajduje się w świecie mediów cyfrowych? Tym razem naszym gościem jest profesor Ryszard Koziołek, badacz literatury z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.