ZCDN

Nastoletni bunt czy krytyczne myślenie? Konferencja o niezgodzie młodzieży na zastaną rzeczywistość

baner buntownicy
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Buntownicy? Aktywiści? Rebelianci? Młodzież wyraża niezgodę na zastaną rzeczywistość”, która odbędzie się 20 listopada, w godzinach 11.00–14.30, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tematyka wydarzenia dotyczyć będzie prawa dziecka do rozwoju, z uwzględnieniem buntu młodzieńczego, będącego objawem jego prawidłowości.


Ramowy program konferencji

11.00–11.30 – Rozmowa o przejawach autoekspresji młodzieży i rytuałach oporu szkolnego z udziałem prof. dr hab. Anny Babickiej-Wirkus (Uniwersytet Pomorski w Słupsku) i prof. Marii Czerepaniak-Walczak (ZCDN)

11.30–12.15 – Polityka edukacyjna a prawa ucznia – wystąpienie przedstawiciela Stowarzyszenie Umarłych Statutów

12.15–12.30 – Przerwa kawowa

12.30–13.30 – Debata z udziałem młodzieży i osób pracujących z młodzieżą

13.30–14.30 – Warsztaty z ambasadorką ZCDN-u, dr Małgorzatą Mikut, autorką książki (Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o rejestrację za pośrednictwem Internetowego Systemu Organizacji Szkoleń.

Podobne wpisy:
Wakacje z ZCDN-em. Oferta szkoleń od 30 czerwca do 3 lipca

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach w ramach letniej oferty doskonalenia. Tegoroczny cykl szkoleń będzie przebiegał pod hasłem relacji: z drugim człowiekiem, z maszyną, z samym sobą oraz z miastem i jego historią.

Konferencja „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”, która odbędzie się 3 lipca w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pretekstem do organizacji konferencji i prezentacji towarzyszącej jej publikacji jest przypadająca w 2025 roku 80. rocznica przyłączenia do Polski Ziem Zachodnich i Północnych oraz zakończenia II wojny światowej.

Dobre nawyki. Blog na Zmianę (odcinek XXV)

Czy czujesz się zbyt często przemęczony/a? Czasem zapominasz słów, umyka Ci, co chciałeś/aś powiedzieć? Czy łapiesz się na bezmyślnym skrolowaniu newsów lub mediów społecznościowych? To w dzisiejszych czasach dość naturalne; pytanie brzmi: czy można coś na to poradzić?