ZCDN

„Niebieska Karta” – warsztaty z udziałem funkcjonariusza Policji

Niebieska Karta w Rsekach Nauczyciela 002

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Rozpoznawanie przemocy domowej i dokumentowanie jej w procedurze Niebieskiej Karty”, które poprowadzi funkcjonariusz Policji – kom.  Przemysław  Myślicki z Wydziału  Prewencji KWP  w  Szczecinie, specjalista w zakresie realizacji procedury „Niebieskiej Karty” oraz działań interwencyjnych w sytuacjach przemocy domowej.

Podczas warsztatów wyjaśniona zostanie rola nauczyciela jako osoby inicjującej procedurę, odbędą się ćwiczenia z wypełniania formularza „Niebieska Karta – A” oraz rozpoznawania objawów i sygnałów przemocy domowej u dzieci, omówione zostaną praktyczne narzędzia wykrywcze. Na zakończenie analizie zostaną poddane najczęstsze wątpliwości prawne i proceduralne.

Forma warsztatowa sprzyja aktywnemu udziałowi, zadawaniu pytań i pracy na przykładach z praktyki służb.

Warsztaty: Rozpoznawanie przemocy domowej i dokumentowanie jej w procedurze „Niebieskiej Karty” – warsztaty z funkcjonariuszem Policji
Termin: 11 czerwca,  godz. 9.00–12.15
Miejsce:
Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem internetowego systemu obsługi szkoleń.

Podobne wpisy:
Konferencje metodyczne poprzedzające rok szkolny 2025/2026

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych, które odbędą się w dniach 25–29 sierpnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tegoroczne spotkania przebiegną pod hasłem „Ku sprawczości”.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!