ZCDN

Niebieski kwiecień

swieci na niebiesko baner

Kwiecień jest światowym miesiącem wiedzy na temat autyzmu, dlatego w tym czasie ZCDN „zaświeci się” na niebiesko. W związku z obchodami przygotowaliśmy dla Państwa cykl szkoleń i spotkań dotyczących teorii, objawów i charakterystycznych zachowań dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Akcja „Kwiecień – miesiącem autyzmu” (ang. April Autism Awareness Month) to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu. Ta coroczna kampania jest znana na całym świecie.

W ramach akcji organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak: konferencje, seminaria, warsztaty, kampanie społeczne, wydarzenia charytatywne i edukacyjne. Celem tych działań jest podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu, edukacja o jego różnorodności oraz promowanie akceptacji i wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin.

Harmonogram spotkań zaplanowanych przez ZCDN znajdą Państwo na załączonym plakacie. Zapisy na szkolenia odbywają się za pośrednictwem ISOS-u.

Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu – harmonogram wydarzeń

Podobne wpisy:
Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy? (Cykl materiałów „Humanistycznie”. Część V)

Piąty z cyklu webinarów „Humanistycznie” Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, poświęcony prognozom dotyczącym przyszłości książek i literatury, przygotowała Małgorzata Pawłowska.

Metody pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu

Serdecznie zapraszamy 8 maja do ZCDN-u na konferencję, podczas której spojrzymy globalnie na ucznia z niepełnosprawnością, w szczególności w spektrum autyzmu. Porozmawiamy, między innymi, o znaczeniu pseudoterapii w jego funkcjonowaniu, dowiemy się, czym jest neuroplastyczność mózgu. Nie zabraknie też wystąpienia praktyków, którzy dadzą wskazówki, od czego zacząć pracę w edukacji włączającej, i przedstawią konkretne dostosowania, sprawdzające się w szkole podstawowej.

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!