ZCDN

Nowy kierunek realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023

30 listopada 2022 roku, na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.), w podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 – sformułowanych w piśmie DKO-WNP.4092.75.2022.DB z 8 lipca 2022 r. Minister Edukacji i Nauki dokonał zmiany polegającej na ustaleniu dodatkowego kierunku realizacji polityki oświatowej państwa w brzmieniu:

10. Wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą oraz tworzenie stabilnych warunków do nauczania języka polskiego za granicą przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz beneficjentów przedsięwzięć i programów ustanowionych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Podobne wpisy:
Szkolne doświadczenia biologiczne w zgodzie z przepisami sanitarnymi

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Szkolne doświadczenia biologiczne w zgodzie z przepisami sanitarnymi”, które odbędzie się 12 grudnia, w godzinach 16.30–18.00, w trybie zdalnym.

Sztuczna inteligencja w pracy dyrektora placówki oświatowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Sztuczna inteligencja w pracy dyrektora placówki oświatowej”, które odbędzie się 12 grudnia, w godz. 11.30–13.00, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Prezent na Mikołajki od platformy IBUK Libra

Jesienno-zimowa aura, długie wieczory to idealny czas, aby rozkoszować się smakiem ulubionego napoju i ciekawą e-lekturą. Z myślą o wyjątkowym, przedświątecznym okresie, platforma IBUK Libra przygotowała dla swoich czytelników prezent na Mikołajki – dodatkowy pakiet książek z literatury pięknej (beletrystyka, kryminał, sensacja, thriller). Przypominamy wszystkim czytelnikom, że z zasobów wirtualnej czytelni platformy można korzystać bezpłatnie – wystarczy zgłosić się do Biblioteki Pedagogicznej po darmowe kody dostępu.