ZCDN

Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia – cykl spotkań. Nauczyciel teraźniejszości i przyszłości

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu seminariów „Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia”, prowadzonym przez prof. Marię Czerepaniak-Walczak, skierowanym do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Kolejne spotkanie odbędzie się 20 marca (czwartek), w godzinach 15.00–16.30, w siedzibie ZCDN-u. Zagadnieniem, które będziemy poruszać tym razem, będzie wizja nauczyciela teraz i w przyszłości.

Punktem wyjścia do rozważań będzie stanowił raport „Nauczyciel_ka 2024” opracowany przez fundację Teach for Poland we współpracy, między innymi, z Fundacją Stocznia.

Seminarium: Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia
Zakres tematyczny:
 Widzialne i niewidzialne uczenie się bycia nauczycielką/nauczycielem. Rola języka. Pola nauczycielskich doświadczeń. Typy nauczycielskiej świadomości. Nauczyciel w czasach AI.
Termin: 20 marca, godz.  15.00–16.30
Miejsce: ZCDN, ul. gen. J. Sowińskiego 68, sala 107
Forma bezpłatna
Prowadząca: 
prof. Maria Czerepaniak-Walczak, dr Zofia Fenrych

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/G/13.

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodzimy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?