ZCDN

„Odzyskane święta”. Premiera Belferska w „Pleciudze”!  

Premiera belferska banerPo raz pierwszy we współpracy z Teatrem Lalek „Pleciuga” zapraszamy do udziału w premierze belferskiej. W ramach spotkania nauczyciele będą mogli obejrzeć przedstawienie „Odzyskane święta”, porozmawiać z jego twórcami, podyskutować o sposobach wykorzystania spektaklu w pracy z uczniami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W programie spotkania przewidujemy:

  • przedstawienie realizowanego projektu „EKOślady w Pleciudze”,
  • zaprezentowanie wydanych w teatrze do tej pory scenariuszy lekcji do spektakli,
  • przedstawienie propozycji odpłatnego opracowania scenariuszy lekcji ekologicznych,
  • uczestnictwo w premierze spektaklu Odzyskane święta realizowanego w ramach projektu „Energia z serca” z EcoGeneratorem ZUO w Szczecinie,
  • spotkanie z dyrektorem teatru Tomaszem Lewandowskim,
  • po premierze spotkanie z twórcami spektaklu, tj. reżyserem i scenografem,
  • rozmowy o spektaklu, pomysłach na pracę z dziećmi po wizycie w teatrze, a także o ekologii w teatrze,
  • poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się 30 listopada, w godzinach 15.00–18.30, w sali edukacyjnej Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie (Plac Teatralny 1).

Premiera belferska jest realizowana w ramach projektu „EKOślady w Pleciudze” dofinansowanego z KPO.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o rejestrację za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Podobne wpisy:
Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!

Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia – cykl spotkań

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu cyklu „Objąć słowami nauczycielskie doświadczenia”, prowadzonym przez prof. Marię Czerepaniak-Walczak, skierowanym do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Najbliższe seminarium odbędzie się 22 maja (czwartek), w godzinach 15.00–16.30, w siedzibie ZCDN-u.