ZCDN

„Odzyskane święta”. Premiera Belferska w „Pleciudze”!  

Premiera belferska banerPo raz pierwszy we współpracy z Teatrem Lalek „Pleciuga” zapraszamy do udziału w premierze belferskiej. W ramach spotkania nauczyciele będą mogli obejrzeć przedstawienie „Odzyskane święta”, porozmawiać z jego twórcami, podyskutować o sposobach wykorzystania spektaklu w pracy z uczniami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W programie spotkania przewidujemy:

  • przedstawienie realizowanego projektu „EKOślady w Pleciudze”,
  • zaprezentowanie wydanych w teatrze do tej pory scenariuszy lekcji do spektakli,
  • przedstawienie propozycji odpłatnego opracowania scenariuszy lekcji ekologicznych,
  • uczestnictwo w premierze spektaklu Odzyskane święta realizowanego w ramach projektu „Energia z serca” z EcoGeneratorem ZUO w Szczecinie,
  • spotkanie z dyrektorem teatru Tomaszem Lewandowskim,
  • po premierze spotkanie z twórcami spektaklu, tj. reżyserem i scenografem,
  • rozmowy o spektaklu, pomysłach na pracę z dziećmi po wizycie w teatrze, a także o ekologii w teatrze,
  • poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się 30 listopada, w godzinach 15.00–18.30, w sali edukacyjnej Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie (Plac Teatralny 1).

Premiera belferska jest realizowana w ramach projektu „EKOślady w Pleciudze” dofinansowanego z KPO.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o rejestrację za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.