ZCDN

Podcast „Nasłuch Pedagogiczny”. Odcinek XIX. O zasadach bezpiecznego poruszania się w Sieci

Kwietniowy odcinek „Nasłuchu Pedagogicznego” nawiązuje do projektu #PytamSprawdzamKlikam! dotyczącego krytycznego myślenia w edukacji. Z pisarzem Michałem R. Wiśniewskim, który od ponad dwudziestu lat bada internet, rozmawiamy o bezpieczeństwie poruszania się w Sieci, fake newsach, bańkach informacyjnych oraz innych zagadnieniach związanych z naszą codziennością online. Pretekstem do rozmowy jest książka naszego gościa „Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat”.

Rozmowę przeprowadziła Anna Godzińska.

Michał R. Wiśniewskiautor zdjęcia: Michał R. Wiśniewski
Michał R. Wiśniewski – pisarz i publicysta, kronikarz kultury internetowej. Zadebiutował powieścią Jetlag (2014). Autor książek Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę (2019) i Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat (2021). Współpracuje z „Polityką”, portalem Papaya.Rocks, magazynem „Pixel”, „Dwutygodnikiem” i magazynem „Książki”.
Podobne wpisy:
Jak uczymy (się) polszczyzny jako języka nierodzimego? Rozmowa z prof. Anną Seretny

W nowym i jednocześnie pierwszym odcinku „(Nie)pokoju nauczycielskiego” w roku szkolnym 2023/2024 gościmy prof. Annę Seretny, językoznawczynię z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem audycja dotyczy nauczania języka polskiego jako nierodzimego, związków glottodydaktyki i migracji, zagadnienia „języka szkolnej edukacji” (JSE) oraz zwiększonego zapotrzebowania na kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Jedenasty odcinek podcastu „(Nie)pokój nauczycielski” jest dostępny na […]

Dlaczego sport nas (nie) interesuje? Rozmowa z prof. Danutą Umiastowską

Polacy i Polki są narodem „niesportowym” – według badań aż 65 procent społeczeństwa przyznaje, że nie angażuje się w żadną aktywność fizyczną. Dlaczego nie chcemy uprawiać sportu? Jak tę sytuację zmienić? I jaką rolę w kształtowaniu kultury sportu odgrywa edukacja szkolna? Rozmawiamy o tym z prof. Danutą Umiastowską, badaczką przez wiele lat związaną z Wydziałem Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

Nasłuch pedagogiczny: Mobilne Laboratoria Przyszłości

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Katarzyną  Grudniewską, koordynatorką MLP i Joanną Dzinkowską, liderką edukatorów MLP. W czasie rozmowy poruszone zostały zagadnienia związane z realizacją projektu oraz sposobami wykorzystania narzędzi otrzymanych w ramach Laboratoriów Przyszłości.