ZCDN

Polsko-ukraińskie spotkania nauczycieli/ Польсько-українські зустрічі вчителів

Chcąc zintegrować środowisko nauczycieli ukraińskich i polskich, inicjujemy cykl międzynarodowych spotkań w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W każdy czwartek, w godzinach 16.00–17.00, serdecznie zapraszamy nauczycieli z Ukrainy oraz wszystkich zainteresowanych pracowników oświaty na rozmowy w gronie konsultantów.
Podczas spotkań będzie można porozmawiać o obecnej sytuacji ukraińskich nauczycieli i uczniów przybyłych na teren naszego województwa, ale także  wymienić się doświadczeniami dotyczącymi edukacji w różnych typach szkół i środowiskach. Mamy nadzieję, że rozmowy dadzą początek większej inicjatywie, którą chcielibyśmy kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

З метою інтеграції спільноти українських та польських вчителів ми ініціюємо серію міжнародних зустрічей у Західно-Поморському центрі підготовки вчителів. Щочетверга з 16:00 до 17:00 ми щиро запрошуємо вчителів з України та усіх зацікавлених працівників освіти на співбесіду з консультантами.
Під час зустрічей можна буде поговорити про поточну ситуацію українських вчителів та студентів, які приїхали до нашого воєводства, а також обмінятися досвідом, пов’язаним із навчанням у різних типах шкіл та середовищ. Сподіваємося, що ці переговори дадуть початок більш масштабній ініціативі, яку ми хотіли б продовжити в наступному навчальному році.