ZCDN

Pracownia z hafciarkami w Laboratorium Przyszłości

Podczas szkolenia nauczyciele zapoznają się z możliwościami oraz organizacją pracowni Laboratoriów Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 53 w Szczecinie. Będą mogli skorzystać z hafciarek, poznać ich podstawowe funkcje oraz przykłady wykorzystania w szkole podstawowej.

Warsztaty: Pracownia z hafciarkami w Laboratorium Przyszłości
Zakres tematyczny: Funkcjonalności hafciarek oraz ich oprogramowania. Dobre praktyki wykorzystania pracowni Laboratoriów Przyszłości. Nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń pomiędzy koordynatorami projektu Laboratoria Przyszłości.
Termin: 7 lutego, godz. 9.00–12.00
Miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 53 im. Fryderyka Chopina w Szczecinie
ul. Siemiradzkiego 2
Forma bezpłatna
Prowadząca: Alicja Jędrzejak

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/D/24.

Podobne wpisy:
Nauczyciele o sobie samych. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jak będzie wyglądać edukacja za 10–15 lat? Jaka będzie rola nauczyciela? Czy zajęcia będą się odbywać zdalnie? Miedzy innymi nad tymi pytaniami zastanowią się uczestnicy i uczestniczki seminarium, które odbędzie się 14 listopada, w godzinach 16.30–18.00, w siedzibie ZCDN-u. Pretekstem do rozmowy o przyszłości zawodu nauczycielskiego będzie raport Fundacji Teach for Poland „Nauczyciel_ka 2020”.

Nastoletni bunt czy krytyczne myślenie? Konferencja o niezgodzie młodzieży na zastaną rzeczywistość

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Buntownicy? Aktywiści? Rebelianci? Młodzież wyraża niezgodę na zastaną rzeczywistość”, która odbędzie się 20 listopada, w godzinach 11.00–14.30, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tematyka wydarzenia dotyczyć będzie prawa dziecka do rozwoju, z uwzględnieniem buntu młodzieńczego, będącego objawem jego prawidłowości.  

Rola dyrektora w nadzorze pedagogicznym w roku szkolnym 2024/2025

Serdecznie zapraszamy dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół i placówek oświatowych na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Prawo oświatowe w praktyce”, poświęcone roli dyrektora w nadzorze pedagogicznym. Seminarium, które poprowadzą Anna Godzińska – wicedyrektorka ds. pedagogicznych (ZCDN) oraz Mariusz Dubojski – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty, odbędzie się 19 listopada, w godzinach 10.00–12.15, w siedzibie ZCDN-u.