ZCDN

Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych

baner podstawa

Jednym z elementów realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformy oświaty jest opracowanie profilu absolwenta, na podstawie którego mają powstać nowe podstawy programowe. Na ich finalny kształt wpływ będą miały opinie oraz pomysły osób zainteresowanych udziałem w tym procesie. Koordynatorzy przedmiotowi Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli będą organizować cykliczne spotkania dyskusyjne, podczas których środowisko przedmiotowców przedstawi swoje wnioski. Zajmiemy się opracowaniem konkluzji w zakresie informatyki, historii, wychowania obywatelskiego i techniki.

W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane nauczycielki i nauczycieli do udziału w konsultacjach propozycji zmian w podstawach programowych wskazanych przedmiotów w szkole podstawowej. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia (piątek) 2025 roku, w godzinach 10.00–14.00, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas dyskusji zajmiemy się wypracowaniem odpowiedzi na pytanie: Jakich zmian wymaga postawa mojego przedmiotu, aby w pełni realizowała założenia profilu absolwenta? W celu usprawnienia przebiegu dyskusji zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z profilem absolwenta oraz podstawami programowymi z realizowanych przedmiotów.

Seminarium stacjonarne: Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych w zakresie informatyki, historii, wiedzy o społeczeństwie i techniki w szkole podstawowej
Termin: 31 stycznia, godz. 10.00–14.00
Forma bezpłatna
Prowadzący: Krzysztof Jaworski, dr Katarzyna Rembacka, Waldemar Zaborski

Aby wziąć udział w seminarium, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/G/21.

Podobne wpisy:
Konferencje metodyczne poprzedzające rok szkolny 2025/2026

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych, które odbędą się w dniach 25–29 sierpnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tegoroczne spotkania przebiegną pod hasłem „Ku sprawczości”.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!