ZCDN

Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych

baner podstawa

Jednym z elementów realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformy oświaty jest opracowanie profilu absolwenta, na podstawie którego mają powstać nowe podstawy programowe. Na ich finalny kształt wpływ będą miały opinie oraz pomysły osób zainteresowanych udziałem w tym procesie. Koordynatorzy przedmiotowi Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli będą organizować cykliczne spotkania dyskusyjne, podczas których środowisko przedmiotowców przedstawi swoje wnioski. Zajmiemy się opracowaniem konkluzji w zakresie informatyki, historii, wychowania obywatelskiego i techniki.

W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane nauczycielki i nauczycieli do udziału w konsultacjach propozycji zmian w podstawach programowych wskazanych przedmiotów w szkole podstawowej. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia (piątek) 2025 roku, w godzinach 10.00–14.00, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas dyskusji zajmiemy się wypracowaniem odpowiedzi na pytanie: Jakich zmian wymaga postawa mojego przedmiotu, aby w pełni realizowała założenia profilu absolwenta? W celu usprawnienia przebiegu dyskusji zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z profilem absolwenta oraz podstawami programowymi z realizowanych przedmiotów.

Seminarium stacjonarne: Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych w zakresie informatyki, historii, wiedzy o społeczeństwie i techniki w szkole podstawowej
Termin: 31 stycznia, godz. 10.00–14.00
Forma bezpłatna
Prowadzący: Krzysztof Jaworski, dr Katarzyna Rembacka, Waldemar Zaborski

Aby wziąć udział w seminarium, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/G/21.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.