ZCDN

Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych

baner podstawa 002

Jednym z elementów realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformy oświaty jest opracowanie profilu absolwenta, na podstawie którego mają powstać nowe podstawy programowe. Na ich finalny kształt wpływ będą miały opinie oraz pomysły osób zainteresowanych udziałem w tym procesie. Koordynatorzy przedmiotowi Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli będą organizować cykliczne spotkania dyskusyjne, podczas których środowisko przedmiotowców przedstawi swoje wnioski. Zajmiemy się opracowaniem konkluzji w zakresie informatyki, historii, wychowania obywatelskiego i techniki.

W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane nauczycielki i nauczycieli do udziału w konsultacjach propozycji zmian w podstawach programowych wskazanych przedmiotów w szkole podstawowej. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia (piątek) 2025 roku, w godzinach 10.00–14.00, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas dyskusji zajmiemy się wypracowaniem odpowiedzi na pytanie: Jakich zmian wymaga postawa mojego przedmiotu, aby w pełni realizowała założenia profilu absolwenta? W celu usprawnienia przebiegu dyskusji zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z profilem absolwenta oraz podstawami programowymi z realizowanych przedmiotów.

Seminarium stacjonarne: Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych w zakresie informatyki, historii, wiedzy o społeczeństwie i techniki w szkole podstawowej
Termin: 31 stycznia, godz. 10.00–14.00
Forma bezpłatna
Prowadzący: Krzysztof Jaworski, dr Katarzyna Rembacka, Waldemar Zaborski

Aby wziąć udział w seminarium, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – I/G/21.

Podobne wpisy:
Czy znasz zasady tworzenia statutu szkolnego?

Serdecznie zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Prawo oświatowe w praktyce”, które poświęcone będzie statutom szkolnym. Seminarium, które poprowadzą Anna Godzińska – wicedyrektorka ds. pedagogicznych (ZCDN) oraz Sebastian Płachecki – prawnik, przedstawiciel Stowarzyszenia Umarłych Statutów, odbędzie się 22 stycznia, w godzinach 10.00–12.15, w siedzibie ZCDN-u.

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

Metody dyskusyjne na lekcjach przedmiotowych

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Metody dyskusyjne na lekcjach przedmiotowych”, które odbędzie się 21 stycznia na platformie szkoleniowej.