ZCDN

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Wspomaganie szkol i placowek oswiatowychW tym roku trochę wcześniej niż zwykle rozpoczynamy proces przyjmowania zgłoszeń szkół, które chciałyby w roku szkolnym 2024/2025 zostać objęte wspomaganiem.

Jak wygląda proces wspomagania?

W czerwcu z wybranymi szkołami, które obejmiemy procesem wspomagania, podpiszemy porozumienie regulujące zasady tego procesu.

We wrześniu wyznaczony pracownik przeprowadzi diagnozę w szkole objętej wspomaganiem i na tej podstawie, w porozumieniu z jej dyrektorem, opracuje Plan Działań Wspomagających. W ramach Planu zaplanowane mogą zostać szkolenia, konsultacje, obserwacje zajęć oraz inne formy wsparcia zgodnie z oczekiwaniami pracowników placówki.

Realizacja działań wspomagających powinna trwać od września do końca kwietnia, natomiast w maju powinna się odbyć ewaluacja całego procesu.

Prosimy o nadsyłanie Państwa zgłoszeń na adres wspomaganie@zcdn.edu.pl. Liczba szkół, które możemy objąć wspomaganiem w danym roku szkolnym, jest ograniczona!

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 31 maja!

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.

„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.