ZCDN

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do objęcia szkół wspomaganiem

Wspomaganie szkol i placowek oswiatowychW tym roku trochę wcześniej niż zwykle rozpoczynamy proces przyjmowania zgłoszeń szkół, które chciałyby w roku szkolnym 2024/2025 zostać objęte wspomaganiem.

Jak wygląda proces wspomagania?

W czerwcu z wybranymi szkołami, które obejmiemy procesem wspomagania, podpiszemy porozumienie regulujące zasady tego procesu.

We wrześniu wyznaczony pracownik przeprowadzi diagnozę w szkole objętej wspomaganiem i na tej podstawie, w porozumieniu z jej dyrektorem, opracuje Plan Działań Wspomagających. W ramach Planu zaplanowane mogą zostać szkolenia, konsultacje, obserwacje zajęć oraz inne formy wsparcia zgodnie z oczekiwaniami pracowników placówki.

Realizacja działań wspomagających powinna trwać od września do końca kwietnia, natomiast w maju powinna się odbyć ewaluacja całego procesu.

Prosimy o nadsyłanie Państwa zgłoszeń na adres wspomaganie@zcdn.edu.pl. Liczba szkół, które możemy objąć wspomaganiem w danym roku szkolnym, jest ograniczona!

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 31 maja!

Podobne wpisy:
Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów wobec trudności, z jakimi muszą mierzyć się w pracy z młodymi ludźmi w kryzysie psychicznym, proponujemy przestrzeń do wspólnej dyskusji i wysłuchania ekspertów w tej dziedzinie. Zapraszamy Państwa na konferencję współorganizowaną z Instytutem Pedagogiki US „Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie ZCDN-u.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w długi weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałami Zamiejscowymi w Gryficach i Świnoujściu będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.