ZCDN

Ruszajmy razem w stronę gwiazd!

W pewnej bibliotece, na końcu szerokiego korytarza, czeka tajemnicza przestrzeń, która zabiera małych Czytelników prosto do gwiazd. To wyjątkowa planeta, z której każdego dnia wyruszyć można na wyprawę pełną przygód. Dzieci mogą tam zasiąść w wygodnym fotelu, obok mięciutkiej poduszki w kształcie planety, a towarzyszyć im będzie dzielny lisek astronauta, gotowy do wspólnego odkrywania książkowych galaktyk.

Czy to na Ziemi, czy na Marsie – książki zabiorą Was wszędzie! Opowiedzą o przygodach Kubusia Puchatka, Piaskowego Wilka czy Mikołajka, w ciekawy sposób wytłumaczą, dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty, dlaczego mleko jest białe i czy słonie boją się myszy. Nauczą wrażliwości, radzenia sobie z problemami i nazywania emocji.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który obchodzimy 2 kwietnia, to doskonała okazja, aby odwiedzić naszą bibliotekę wspólnie z dziećmi – specjalnie dla nich przygotowałyśmy kolorowy Kącik Kosmiczny, w którym najmłodsi mogą chwilkę odpocząć, pobawić się, a później wyruszyć na poszukiwania ciekawych książek do wypożyczenia.

Ruszajmy razem w stronę gwiazd – w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej na wszystkie Maluszki czeka niesamowita przygoda!

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.