ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli – „4K w edukacji”

Zainaugurowaliśmy sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli „4K w edukacji”. Jest to kohortowa sieć wzajemnego uczenia się, w ramach której podczas roku szkolnego odbędą się 4 spotkania, każde poświęcone wybranej kompetencji przyszłości (kreatywność, krytyczne myślenie, komunikacja i kooperacja). Została też stworzona przestrzeń online do dzielenia się wiedzą i materiałami tematycznymi. Istnieje także możliwość zorganizowania dodatkowego spotkania stacjonarnego.

Poszczególne spotkania w sieci zaplanowane są na listopad, styczeń, marzec oraz maj. Na każde z nich obowiązują indywidualne zapisy za pośrednictwem ISOS-u. Osoby, które chcą dołączyć do sieci – także w formie pracy asynchronicznej – w ciągu trwania roku szkolnego na platformie online, prosimy o zgłaszanie się drogą mailową do koordynatorki, Marty Kosteckiej mkostecka@zcdn.edu.pl.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej lub potrzebują pomocy w dołączeniu do wirtualnej społeczności naszej sieci, zapraszamy na konsultacje online 3 października, w godz. 16.30–17.30, na platformie Korbank: https://zcdn.akademia.korbank.pl/mar-hte-tde (tu rejestracja nie jest wymagana).

Podobne wpisy:
Aktywność ucznia w bibliotece szkolnej

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie w ramach Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy!

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?