ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli – „4K w edukacji”

Zainaugurowaliśmy sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli „4K w edukacji”. Jest to kohortowa sieć wzajemnego uczenia się, w ramach której podczas roku szkolnego odbędą się 4 spotkania, każde poświęcone wybranej kompetencji przyszłości (kreatywność, krytyczne myślenie, komunikacja i kooperacja). Została też stworzona przestrzeń online do dzielenia się wiedzą i materiałami tematycznymi. Istnieje także możliwość zorganizowania dodatkowego spotkania stacjonarnego.

Poszczególne spotkania w sieci zaplanowane są na listopad, styczeń, marzec oraz maj. Na każde z nich obowiązują indywidualne zapisy za pośrednictwem ISOS-u. Osoby, które chcą dołączyć do sieci – także w formie pracy asynchronicznej – w ciągu trwania roku szkolnego na platformie online, prosimy o zgłaszanie się drogą mailową do koordynatorki, Marty Kosteckiej mkostecka@zcdn.edu.pl.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej lub potrzebują pomocy w dołączeniu do wirtualnej społeczności naszej sieci, zapraszamy na konsultacje online 3 października, w godz. 16.30–17.30, na platformie Korbank: https://zcdn.akademia.korbank.pl/mar-hte-tde (tu rejestracja nie jest wymagana).

Podobne wpisy:
Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.

Dobre nawyki. Blog na Zmianę (odcinek XXV)

Czy czujesz się zbyt często przemęczony/a? Czasem zapominasz słów, umyka Ci, co chciałeś/aś powiedzieć? Czy łapiesz się na bezmyślnym skrolowaniu newsów lub mediów społecznościowych? To w dzisiejszych czasach dość naturalne; pytanie brzmi: czy można coś na to poradzić?

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).