ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii

Spotkanie rozpocznie się od omówienia zasad tworzenia programu autorskiego zgodnie z Rozporządzeniem w oparciu o prezentację multimedialną. Następnie przedstawiony zostanie przykładowy autorski program nauczania biologii. W kolejnej fazie zajęć nauczycielki i nauczyciele wymienią się doświadczeniami w zakresie tworzenia autorskich programów nauczania. Na zakończenie prowadząca zdiagnozuje potrzeby szkoleniowe uczestniczek i uczestników, by na tej podstawie ustalić tematy przyszłych spotkań w bieżącym roku szkolnym.

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii
Zakres tematyczny:
Autorski program nauczania a awans zawodowy nauczyciela. Rodzaje autorskich programów nauczania. Podstawy prawne w zakresie konstruowania autorskiego programu nauczania. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie tworzenia autorskiego programu nauczania.
Termin:
9 lutego, godz. 15.30–18.00
Prowadząca:
Sylwia Małecka
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się spotkanie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia III/14.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.