ZCDN

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów szkolnych
Zakres tematyczny: Uczeń z zaburzeniami emocjonalnymi i psychologicznymi. Uczeń zdolny. Zasady prowadzenia interwencji pedagogiczno-psychologicznych. Dokumentacja pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego. Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Termin: 7 czerwca, godz.  10.00–13.00
Miejsce:
Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18A
Forma bezpłatna
Prowadzący:
Janusz Olczak

W ramach sieci planowane są spotkania ze specjalistami i ekspertami. Będą to pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz ucznia i rodziny. Spotkania będą miały na celu: wymianę doświadczeń, wypracowanie inspirujących materiałów, opracowanie programów i innowacji pedagogicznych. Inaugurujące spotkanie rozpocznie się w tramwaju, którym uczestnicy dojadą do kawiarni w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. W kawiarni odbędzie się dyskusja o klubie pedagoga, relacjach i współpracy pedagoga i pedagoga specjalnego oraz o sytuacji zaobserwowanej podczas przejazdu tramwajem.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – III/1.

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Blog na Zmianę (Odcinek XVI)

Są przyrodzone, powszechne, niezbywalne i niepodzielne. 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Warto poszerzać wiedzę na ich temat.

„Historia na czasie”. Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym prace sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli historii „Historia na czasie”, które odbędzie się 21 listopada w formule online, w godzinach 16.30–17.30.