ZCDN

Spotkanie dla nauczycieli rozpoczynających pracę

Serdecznie zapraszamy do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla początkujących nauczycieli. Zadaniem sieci jest umożliwienie spotkań i udzielania sobie wzajemnego wsparcia nauczycielom z krótkim stażem pracy. Jest to szansa na rozwój osobisty oraz warsztatu pracy, wymianę pomysłów i inspiracji, a także uzyskanie pomocy w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych.

Sieć współpracy i samokształcenia dla młodych nauczycieli
Zakres tematyczny
: Bank inspiracji, pomysłów i rozwiązań wychowawczych, dydaktycznych, metodycznych.  Rozwój osobisty nauczycieli w zakresie psychologii i pedagogiki. Nauczyciel w środowisku szkolnym (nauczyciel a dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne; nauczyciel a rodzice).
Termin
: 25 kwietnia, godz. 16.00–17.30
Koordynatorka: dr Zofia Fenrych
Forma bezpłatna

Rejestracja na pierwsze spotkanie sieci odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: III/2

W przededniu spotkania zarejestrowanym osobom zostanie przesłany link umożliwiający uczestnictwo w sieci.

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodzimy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?