ZCDN

Sprytne rachunki na etapie wczesnoszkolnym

Pierwsza część warsztatów poświęcona będzie przybliżeniu teoretycznej wiedzy. Omówione zostaną praktyczne umiejętności stosowania gier i zabaw dydaktycznych pozwalających na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w opanowaniu przez dziecko wiadomości z zakresu matematyki oraz umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Nauczyciele – poprzez praktyczne działania – poznają sposoby nauki tabliczki mnożenia poprzez zabawę, różnorodne gry i zabawy matematyczne z użyciem plansz, kostek, kart, klocków domina oraz przedmiotów codziennego użytku. Dokonają modyfikacji dowolnej gry matematycznej.

Warsztaty: Sprytne rachunki – rozwijanie zainteresowań matematycznych
Zakres tematyczny: Sposoby na naukę matematyki poprzez zabawę. Warunki organizacyjne niezbędne do przeprowadzania gier i zabaw matematycznych. Gry i zabawy usprawniające rachowanie. Sposoby nauki tabliczki mnożenia. Działania praktyczne w zakresie gier, pozwalające na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w opanowaniu przez dziecko wiadomości z zakresu matematyki.
Termin: 27 kwietnia, godz. 15.00–19.00
Prowadząca: Beata Standio
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędą się warsztaty, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/B/24.

Podobne wpisy:
Aktywność ucznia w bibliotece szkolnej

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie w ramach Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy!

Czy książka przetrwa jako ideał kulturowy? (Cykl materiałów „Humanistycznie”. Część V)

Piąty z cyklu webinarów „Humanistycznie” Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, poświęcony prognozom dotyczącym przyszłości książek i literatury, przygotowała Małgorzata Pawłowska.

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!