ZCDN

Sprytne rachunki na etapie wczesnoszkolnym

Pierwsza część warsztatów poświęcona będzie przybliżeniu teoretycznej wiedzy. Omówione zostaną praktyczne umiejętności stosowania gier i zabaw dydaktycznych pozwalających na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w opanowaniu przez dziecko wiadomości z zakresu matematyki oraz umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Nauczyciele – poprzez praktyczne działania – poznają sposoby nauki tabliczki mnożenia poprzez zabawę, różnorodne gry i zabawy matematyczne z użyciem plansz, kostek, kart, klocków domina oraz przedmiotów codziennego użytku. Dokonają modyfikacji dowolnej gry matematycznej.

Warsztaty: Sprytne rachunki – rozwijanie zainteresowań matematycznych
Zakres tematyczny: Sposoby na naukę matematyki poprzez zabawę. Warunki organizacyjne niezbędne do przeprowadzania gier i zabaw matematycznych. Gry i zabawy usprawniające rachowanie. Sposoby nauki tabliczki mnożenia. Działania praktyczne w zakresie gier, pozwalające na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w opanowaniu przez dziecko wiadomości z zakresu matematyki.
Termin: 27 kwietnia, godz. 15.00–19.00
Prowadząca: Beata Standio
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędą się warsztaty, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/B/24.

Podobne wpisy:
Co zrobić, żeby szkoła była postrzegana jako miejsce pozytywnych relacji?  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Refleksji”!

Wielu osobom szkoła kojarzy się z jakąś formą opresji, ciężką pracą bez szczególnych efektów, niedocenieniem. Ten problem może dotyczyć zarówno uczniów, jak i nauczycieli. A przecież tak nie powinno być! Z pomocą przychodzi pedagogika pozytywna, która pozwala spojrzeć na edukację i system oświaty z zupełnie innej perspektywy.

Humanistycznie. Nowy cykl materiałów dla osób uczących przedmiotów humanistycznych

Humanistycznie. Po prostu. Czyli krótko i po ludzku o wyzwaniach współczesnej humanistyki. Na nasz nowy projekt będą się składały małe pigułki wiedzy w formie nagrań wideo, skierowane do osób uczących przedmiotów humanistycznych lub po prostu nimi zainteresowanych, które chcą odświeżyć lub uzupełnić wiedzę ze studiów, aby być na bieżąco.

Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Blog na Zmianę (Odcinek XVII)

O zatrważających danych zawartych w wynikach badań dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży można usłyszeć z wielu źródeł. Nic dziwnego, że tematem tym zajmujemy się także w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jako zespół profesjonalnie zajmujący się wsparciem nauczycieli również w tym zakresie staramy się zdefiniować problem oraz jego przyczyny. To nam daje szansę na udzielenie konkretnej pomocy.