ZCDN

Sprytne rachunki na etapie wczesnoszkolnym

Pierwsza część warsztatów poświęcona będzie przybliżeniu teoretycznej wiedzy. Omówione zostaną praktyczne umiejętności stosowania gier i zabaw dydaktycznych pozwalających na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w opanowaniu przez dziecko wiadomości z zakresu matematyki oraz umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Nauczyciele – poprzez praktyczne działania – poznają sposoby nauki tabliczki mnożenia poprzez zabawę, różnorodne gry i zabawy matematyczne z użyciem plansz, kostek, kart, klocków domina oraz przedmiotów codziennego użytku. Dokonają modyfikacji dowolnej gry matematycznej.

Warsztaty: Sprytne rachunki – rozwijanie zainteresowań matematycznych
Zakres tematyczny: Sposoby na naukę matematyki poprzez zabawę. Warunki organizacyjne niezbędne do przeprowadzania gier i zabaw matematycznych. Gry i zabawy usprawniające rachowanie. Sposoby nauki tabliczki mnożenia. Działania praktyczne w zakresie gier, pozwalające na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w opanowaniu przez dziecko wiadomości z zakresu matematyki.
Termin: 27 kwietnia, godz. 15.00–19.00
Prowadząca: Beata Standio
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędą się warsztaty, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/B/24.

Podobne wpisy:
Jakie dokumenty są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szkoły?

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „Dokumentacja dyrektora szkoły”, które odbędą się 30 maja, w godzinach 12.30–15.45, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Tydzień Bibliotek 2023 – relacja

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja), zainicjowanych Dniem Bibliotekarza, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej przystosowała swój wkład w święto do hasła MOJA TWOJA NASZA – BIBLIOTEKA!

Inkluzywność w zróżnicowanym świecie. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-dydaktycznej „Inkluzywność w zróżnicowanym świecie. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą”, która odbędzie się 30 maja, w godz. 14.00–18.00, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Konferencja organizowana jest we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.