ZCDN

STEAM w edukacji

Konferencja rozpocznie się wykładem, podczas którego omówione zostaną: praktyczny wymiar podejścia STEAM, wyposażenie Laboratoriów Przyszłości oraz możliwości ich wykorzystania w obszarze pracy dydaktycznej i wychowawczej. W części warsztatowej uczestnicy zapoznają się z obligatoryjnymi narzędziami zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Uczestnicy konferencji będą mogli się zapoznać z wyposażeniem busa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, który będzie zaparkowany tuż obok budynku ZCDN-u.

Program konferencji
14.30 – 15.00 – Wystąpienie dotyczące STEAM i Laboratoriów Przyszłości
15.00 – 16.00 – Warsztat Mobilnych Laboratoriów Przyszłości (dla nauczycieli klas I–III)
15.00 – 16.00 – Minecraft i druk 3D (dla nauczycieli klas IV–VIII)
16.00 – 16.30 – Przerwa
16.30 – 17.30 – Warsztat Mobilnych Laboratoriów Przyszłości (dla nauczycieli klas IV–VIII)

Konferencja: STEAM w edukacji
Termin: 6 czerwca, godz. 14.30–17.30
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119
Forma bezpłatna
Prowadzący:
Katarzyna Grudniewska, Krzysztof Jaworski

Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – II/12.

Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencje sierpniowe

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych, poprzedzających rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Sztuczna inteligencja (AI) w szkolnej codzienności”.

Jakie alternatywy w edukacji? O tym przeczytasz w nowym numerze „Refleksji”!

Hasło przewodnie najnowszego zeszytu Zachodniopomorskiego Kwartalnika Oświatowego „Refleksje”, czyli EDUKACJA ALTERNATYWNA, odsyła do nowatorskich, odważnych, nieskrępowanych pomysłów na kształtowanie środowiska oświatowego, które idzie z duchem czasu i nie obawia się ograniczeń. „Edukacja alternatywna, czyli jaka?” – ktoś mógłby całkiem słusznie zapytać. Taka, dzięki której szkoła może się rozwijać w kierunku egalitaryzmu, empatii, współpracy, na czym skorzysta najbliższe otoczenie społeczne: rodzice, grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie i uczennice. O tym wszystkim piszą autorki i autorzy szkiców, esejów, felietonów zamieszczonych w najnowszym numerze naszego pisma.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca do 30 sierpnia Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte w godzinach 9.00–14.00. Jednocześnie przypominamy, że w związku z planowaną przerwą wakacyjną Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie oraz Oddziały Zamiejscowe ZCDN-u w Gryficach i Świnoujściu będą nieczynne od 8 lipca do 16 sierpnia.