ZCDN

STEAM w edukacji

Konferencja rozpocznie się wykładem, podczas którego omówione zostaną: praktyczny wymiar podejścia STEAM, wyposażenie Laboratoriów Przyszłości oraz możliwości ich wykorzystania w obszarze pracy dydaktycznej i wychowawczej. W części warsztatowej uczestnicy zapoznają się z obligatoryjnymi narzędziami zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Uczestnicy konferencji będą mogli się zapoznać z wyposażeniem busa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, który będzie zaparkowany tuż obok budynku ZCDN-u.

Program konferencji
14.30 – 15.00 – Wystąpienie dotyczące STEAM i Laboratoriów Przyszłości
15.00 – 16.00 – Warsztat Mobilnych Laboratoriów Przyszłości (dla nauczycieli klas I–III)
15.00 – 16.00 – Minecraft i druk 3D (dla nauczycieli klas IV–VIII)
16.00 – 16.30 – Przerwa
16.30 – 17.30 – Warsztat Mobilnych Laboratoriów Przyszłości (dla nauczycieli klas IV–VIII)

Konferencja: STEAM w edukacji
Termin: 6 czerwca, godz. 14.30–17.30
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119
Forma bezpłatna
Prowadzący:
Katarzyna Grudniewska, Krzysztof Jaworski

Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia – II/12.

Podobne wpisy:
Zapraszamy na konferencję „Matematyka – dodaj do ulubionych”

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem konferencji „Matematyka – dodaj do ulubionych”, która odbędzie się w sobotę 16 marca, w godz. 10.30–16.00, w trybie zdalnym.

Warsztaty Tour de Konstytucja „Siła Młodych – Most Pokoleń”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w ramach IV edycji Tour de Konstytucja, które odbędzie się 8 marca pod hasłem „Siła Młodych – Most Pokoleń”. Poświęcone jest ono przede wszystkim ludziom młodym i edukacji obywatelskiej prowadzonej w dialogu międzypokoleniowym. Zagadnienia, wokół których będą odbywały się warsztaty to: szkoła przyszłości (statut, samorządność, relacje, zmiany), prawa cyfrowe, ochrona zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie przemocy. Zajęcia poprowadzą specjaliści z ramienia Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, m.in. Robert Hojda, Kinga Dagmara Siadlak, Danuta Przywara.

Jak holistycznie wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym?

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Różnorodność w metodach wspierających rozwój dziecka w przedszkolu”, która odbędzie się 13 marca, w godzinach 12.30–18.30. Konferencja będzie realizowana hybrydowo – możliwy jest zatem udział w siedzibie ZCDN-u oraz w trybie zdalnym.