ZCDN

Szkolne doświadczenia biologiczne w zgodzie z przepisami sanitarnymi

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu: Szkolne doświadczenia biologiczne w zgodzie z przepisami sanitarnymi.

Na początku zajęć prowadząca odniesie się do podstawy programowej biologii oraz przedstawi listę doświadczeń i eksperymentów obowiązujących w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Następnie wskaże na konieczność skorygowania przez nauczycieli regulaminów pracowni biologicznych pod kątem stale aktualizowanych przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Pod koniec spotkania odbędzie się dyskusja z nauczycielami, odnosząca się do eksperymentowania z materiałem biologicznym w warunkach szkolnych i konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczniom.

Zakres tematyczny: Doświadczenia szkolne w świetle obowiązujących przepisów sanitarnych. Regulamin pracowni biologicznej na potrzeby obserwacji i eksperymentów.
Termin: 12 grudnia 2023, godz. 16.30–18.00
Prowadząca: Sylwia Małecka
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/G/16.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.