ZCDN

„Sztuka średniowiecza” – lekcja otwarta historii

W czasie lekcji uczniowie i uczennice będą tworzyli i porównywali modele 3D średniowiecznych budowli oraz ustalali ich typowe cechy. Następnie będą zwiedzali budowle średniowieczne na goglach VR. Zajęcia będą nagrywane, więc deklaracja obecności na lekcji otwartej jest jednocześnie zgodą na rejestrację wizerunku.

„Sztuka średniowiecza” – lekcja otwarta historii w klasie V szkoły podstawowej
Zakres tematyczny: Wykorzystanie nowoczesnych i angażujących metod nauczania: aplikacji voki.com oraz online-stopwatch, awatarów, gogli VR, makiet oraz minidrukarek 3D. Kluczowe elementy oceniania kształtującego. Dobre praktyki w nauczaniu historii.
Termin: 14 marca, godz. 12.40–13.25
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Policach, ul. Piaskowa 99 (sala nr 5 – II piętro).
Prowadząca: Wiktoria Knap
Forma bezpłatna

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/J/5.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.