ZCDN

Teatr w szkole?

Warsztat stanowi część konferencji „Po co komu teatr”, organizowanej przez IX Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Podczas spotkania, zbudowanego według zasad warsztatu pedagogiczno-teatralnego, uczestnicy zostaną włączeniu w działania i aktywności rozwijające autorefleksję, komunikację oraz kompetencje twórcze i odbiorcze.

Warsztaty: Po co komu teatr? – pedagogika teatru w szkole
Zakres tematyczny: Metody pedagogiki teatralnej na lekcjach języka polskiego. Schemat warsztatu pedagogiki teatralnej a konstrukcja zajęć lekcyjnych. Formy pracy pedagogiki teatralnej w realizacji celów kształcenia zawartych w podstawie programowej.
Termin: 3 kwietnia, godz. 13.00–14.30
Miejsce: IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie, plac Mariacki 1
Prowadząca: Joanna Sadłowska
Forma bezpłatna

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: I/C/42.

 

 

Podobne wpisy:
Coś więcej niż smutek… Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną przez ZCDN oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (2 kwietnia 2025), będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem udział w nim wezmą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.