ZCDN

Teatr w szkole?

Warsztat stanowi część konferencji „Po co komu teatr”, organizowanej przez IX Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Podczas spotkania, zbudowanego według zasad warsztatu pedagogiczno-teatralnego, uczestnicy zostaną włączeniu w działania i aktywności rozwijające autorefleksję, komunikację oraz kompetencje twórcze i odbiorcze.

Warsztaty: Po co komu teatr? – pedagogika teatru w szkole
Zakres tematyczny: Metody pedagogiki teatralnej na lekcjach języka polskiego. Schemat warsztatu pedagogiki teatralnej a konstrukcja zajęć lekcyjnych. Formy pracy pedagogiki teatralnej w realizacji celów kształcenia zawartych w podstawie programowej.
Termin: 3 kwietnia, godz. 13.00–14.30
Miejsce: IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie, plac Mariacki 1
Prowadząca: Joanna Sadłowska
Forma bezpłatna

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: I/C/42.

 

 

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.