ZCDN

Trening kreatywności dla nauczycieli

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas szkolenia online, które odbędzie się 28 listopada w ramach spotkania Sieci współpracy dla nauczycieli 4K w edukacji. Zastanowimy się też, jaki związek ma 4K z 4P i teoria kreatywnego uczenia się. Podzielimy się własnymi doświadczeniami z praktyki szkolnej i weźmiemy udział we wspólnym treningu kreatywności.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i otwarty także dla osób spoza sieci. Spotkanie odbędzie się w godz. 16.30–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu spotkania otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach. Osoby planujące udział w szkoleniu zachęcamy do przygotowania własnych doświadczeń w rozwijaniu kreatywności uczniów i uczennic. Jeżeli ktoś chce się podzielić swoimi przemyśleniami, narzędziami, ćwiczeniami w formie krótkiej prezentacji, proszony jest o kontakt z prowadzącą szkolenie: mkostecka@zcdn.edu.pl.

Szkolenie: Trening kreatywności dla nauczycieli
Prowadząca: Marta Kostecka
Termin: 28 listopada, godz. 16.30–18.00

Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: III/12.

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.