ZCDN

Utwórz w swojej szkole Klub Młodego Odkrywcy!

Klub Mlodego Odkrywcy 3

Jeśli więc jesteś nauczycielem, który poza stosowaniem tradycyjnych metod nauczania wdraża innowacje edukacyjne oraz pozwala dzieciom odkrywać i poznawać świat poprzez zabawę – to na pewno taki klub jest dla ciebie! Naszą ofertę kierujemy do każdego nauczyciela – możesz przystąpić do programu bez względu na to, czy uczysz przedmiotów przyrodniczych, czy jesteś humanistą, czy umysłem ścisłym. Oczekujemy jedynie otwartości, entuzjazmu oraz gotowości do  odkrywania nieznanych obszarów wiedzy i rzeczywistości.

Wszystkich chętnych do podjęcia się opieki nad klubami zapraszamy do udziału w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w trybie zdalnym 27 lutego, w godz. 16.30–17.30. Omówione na nim zostaną: procedura założenia klubu, rola i zadania opiekuna oraz wsparcie, jakie od Centrum Nauki Kopernik uzyska każda dołączająca do projektu osoba. Przybliżymy również przykłady funkcjonujących już klubów.Klub Młodego Odkrywcy można założyć w przedszkolu, w szkole lub bibliotece – zarówno w dużej, jak i małej miejscowości. I co najważniejsze – nie są do tego potrzebne żadne nakłady finansowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń: numer formy doskonalenia –  I/C/48.

image
image 1

Najbliższe spotkanie 19 września, o godz. 16.00.

Podobne wpisy:
Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?

„Biblioteka. Lubię tu być” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka. Lubię tu być” – hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek świetnie pasuje do ostatnich zmian aranżacji w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Kojąca biel, łagodne łuki, kącik dla dzieci, zieleń na patio – lubimy tu być!

Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

Kuratorium Oświaty w Szczecinie zaprasza dyrektorów szkół i placówek, szkolnych koordynatorów sieci oraz przyszłych koordynatorów na szkolenia związane z siecią Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.