ZCDN

W 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność – wystawa w Oddziale Zamiejscowym w Myśliborzu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotografii prac składających się na wystawę upamiętniającą 40. rocznicę powstania „Solidarności”. Wystawa znajduje się w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Myśliborzu przy ul. Spokojnej 15.

Wystawa jest doskonałą okazją do poznania historii „Solidarności”, szczególnie w wymiarze lokalnym. Na wystawie zaprezentowano m.in. biuletyny, plakaty i ulotki dokumentujące powstanie niezależnych związków zawodowych. Wśród przedstawionych materiałów ważne miejsce zajmują numery „Echa Solidarności” –  informator Gorzowskiego Zarządu Regionalnego NSZZ „Solidarność”.

Materiały prezentowane w ramach wystawy zostały udostępnione przez Magdalenę Łakomą i Romana Garwatowskiego – nauczycieli z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girensa w Myśliborzu.

Wystawę przygotowała Barbara Bycka, kierowniczka Oddziału Zamiejscowego ZCDN-u w Myśliborzu.

Podobne wpisy:
Coś więcej niż smutek… Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną przez ZCDN oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (2 kwietnia 2025), będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem udział w nim wezmą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.