ZCDN

W duchu idei olimpizmu. Konferencja z okazji 100-lecia startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich

W duchu idei olimpizmu. Konferencja baner 1

Podczas spotkania przypomniane zostaną założenia idei olimpijskiej. Następnie uczestnicy zapoznają się pomysłami na tworzenie scenariuszy lekcji wychowania fizycznego. Gościem specjalnym konferencji będzie dr Marek Kolbowicz – mistrz olimpijski z Pekinu (2008). Wydarzenie zakończy się zwiedzaniem Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim – będzie to okazja do przedstawienia i upamiętnienia sylwetek wybitnych olimpijczyków.

12.00 – Otwarcie konferencji, Urszula Pańka

12.15 – Idea olimpijska – utopia czy szansa?, dr hab. Renata Urban, prof. US

13.15 – Wychowawcza rola sportu. Sport a zdrowie, Agnieszka Beyer-Michoń, ZCDN

13.45 – Spotkanie z olimpijczykiem dr. Markiem Kolbowiczem

14.45 – Zwiedzanie Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim, dr hab. Jerzy Eider, prof. US

W duchu idei olimpizmu. Konferencja z okazji 100-lecia startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich

Data: 26 września
Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Forma bezpłatna
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/6.

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.