ZCDN

W duchu idei olimpizmu. Konferencja z okazji 100-lecia startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich

W duchu idei olimpizmu. Konferencja baner 1

Podczas spotkania przypomniane zostaną założenia idei olimpijskiej. Następnie uczestnicy zapoznają się pomysłami na tworzenie scenariuszy lekcji wychowania fizycznego. Gościem specjalnym konferencji będzie dr Marek Kolbowicz – mistrz olimpijski z Pekinu (2008). Wydarzenie zakończy się zwiedzaniem Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim – będzie to okazja do przedstawienia i upamiętnienia sylwetek wybitnych olimpijczyków.

12.00 – Otwarcie konferencji, Urszula Pańka

12.15 – Idea olimpijska – utopia czy szansa?, dr hab. Renata Urban, prof. US

13.15 – Wychowawcza rola sportu. Sport a zdrowie, Agnieszka Beyer-Michoń, ZCDN

13.45 – Spotkanie z olimpijczykiem dr. Markiem Kolbowiczem

14.45 – Zwiedzanie Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim, dr hab. Jerzy Eider, prof. US

W duchu idei olimpizmu. Konferencja z okazji 100-lecia startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich

Data: 26 września
Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Forma bezpłatna
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/6.

Podobne wpisy:
Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.

Dobre nawyki. Blog na Zmianę (odcinek XXV)

Czy czujesz się zbyt często przemęczony/a? Czasem zapominasz słów, umyka Ci, co chciałeś/aś powiedzieć? Czy łapiesz się na bezmyślnym skrolowaniu newsów lub mediów społecznościowych? To w dzisiejszych czasach dość naturalne; pytanie brzmi: czy można coś na to poradzić?

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń w Bibliotece Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 14 lipca do 17 sierpnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Ponadto od 16 czerwca do 30 września nie będzie można wypożyczać zasobów biblioteki (przyjmowane będą jedynie zwroty).