ZCDN

W duchu idei olimpizmu. Konferencja z okazji 100-lecia startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich

W duchu idei olimpizmu. Konferencja baner 1

Podczas spotkania przypomniane zostaną założenia idei olimpijskiej. Następnie uczestnicy zapoznają się pomysłami na tworzenie scenariuszy lekcji wychowania fizycznego. Gościem specjalnym konferencji będzie dr Marek Kolbowicz – mistrz olimpijski z Pekinu (2008). Wydarzenie zakończy się zwiedzaniem Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim – będzie to okazja do przedstawienia i upamiętnienia sylwetek wybitnych olimpijczyków.

12.00 – Otwarcie konferencji, Urszula Pańka

12.15 – Idea olimpijska – utopia czy szansa?, dr hab. Renata Urban, prof. US

13.15 – Wychowawcza rola sportu. Sport a zdrowie, Agnieszka Beyer-Michoń, ZCDN

13.45 – Spotkanie z olimpijczykiem dr. Markiem Kolbowiczem

14.45 – Zwiedzanie Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim, dr hab. Jerzy Eider, prof. US

W duchu idei olimpizmu. Konferencja z okazji 100-lecia startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich

Data: 26 września
Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Forma bezpłatna
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/6.

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.