ZCDN

W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania

W pierwszej części warsztatów zostanie zwrócona uwaga na zapisy w prawie oświatowym dotyczące konieczności dokonywania innowacyjnych zmian i wprowadzania eksperymentów. Uczestnicy przeanalizują szkolne procedury wprowadzania innowacji oraz zwrócą uwagę na kompetencje przyszłości. Druga część warsztatów umożliwi refleksyjne spojrzenie na pracę nauczyciela i szkoły oraz przykłady, pomysły, inspiracje dotyczące wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i modyfikacji w programach nauczania.

Warsztaty online: W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań – modyfikacja programów nauczania
Zakres tematyczny: Zmiany, innowacje, eksperymenty wpływające na rozwój szkoły. Kompetencje przyszłości. Szkolna procedura wprowadzania innowacji. Pomysły na modyfikację programów nauczania.
Termin: 27 maja 2024 roku, godz. 16.00–19.00
Prowadząca: Beata Standio
Forma bezpłatna

Link do platformy, na której odbędą się warsztaty, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/B/28.

Podobne wpisy:
Reforma programowa – konsultowanie propozycji zmian w podstawach programowych

Jednym z elementów realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformy oświaty jest opracowanie profilu absolwenta, na podstawie którego mają powstać nowe podstawy programowe. Na ich finalny kształt wpływ będą miały opinie oraz pomysły osób zainteresowanych udziałem w tym procesie. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli i nauczycielki do udziału w konsultacjach propozycji zmian w podstawach programowych informatyki, historii, wychowania obywatelskiego i techniki w szkole podstawowej. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia, w godzinach 10.00–14.00, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?