ZCDN

Wakacje z ZCDN-em. Oferta szkoleń od 30 czerwca do 3 lipca

WAKACJE Z ZCDN 2025

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach w ramach letniej oferty doskonalenia. Tegoroczny cykl szkoleń będzie przebiegał pod hasłem relacji: z drugim człowiekiem, z maszyną, z samym sobą oraz z miastem i jego historią.

Każdego dnia zaproponujemy Państwu spotkania tematyczne, które będą okazją zarówno do rozwoju zawodowego, jak i do refleksji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego spędzenia czasu w inspirującej atmosferze.

Poniedziałek, 30 czerwca – „Relacje z drugim człowiekiem”

Pierwszy dzień poświęcony będzie relacjom międzyludzkim. Zaprosimy Państwa na: szkolenie dotyczące pato- i influencerów; wakacyjne, włoskie spotkanie na patio ZCDN-u; otwarty wykład prof. Marii Czerepaniak-Walczak; a nauczycieli wychowania fizycznego na warsztaty w IV LO. Dzień zakończy się ostatnim przed wakacjami spotkaniem klubu dyskusyjnego However.

Wtorek, 1 lipca – „Relacje z maszyną”

Tego dnia skupimy się na relacjach człowieka z technologią – zarówno tradycyjną, jak i nowoczesną. Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach dotyczących wykorzystania nietypowych pomocy w nauczaniu matematyki, refleksji nad własnymi kompetencjami w świecie sztucznej inteligencji oraz praktycznego wprowadzenia do pracy z mikrokontrolerami.

Środa, 2 lipca – „Relacje z samym sobą”

Środa będzie okazją do zatrzymania się i refleksji nad własnym dobrostanem. Zapraszmy Państwa na szkolenia poświęcone zdrowiu psychicznemu, równowadze emocjonalnej i sposobom radzenia sobie z przeciążeniem. Tego dnia odbędzie się także spotkanie podsumowujące działalność Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy.

Czwartek, 3 lipca – „Relacje z miastem i jego historią

Na zakończenie „Wakacji z ZCDN-em” zapraszamy na wyjątkową konferencję z okazji 80. urodzin Szczecina pt. „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”. Uczestnicy tego spotkania otrzymają egzemplarze najnowszej wydanej w ZCDN-ie publikacji.

HARMONOGRAM

Zapraszamy do wspólnego, twórczego odpoczynku!

Osoby zainteresowane udziałem w danej formie doskonalenia prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń. Odnośniki do poszczególnych szkoleń znajdą Państwo poniżej:

30.06. (poniedziałek) Relacje z drugim człowiekiem:


However. Klub dyskusyjny w języku angielskim
Termin: 2025-06-30, godz. 14:00

Influencer – zawód marzeń?
Termin: 2025-06-30, godz. 10:00

Gry i zabawy plenerowe
Termin: 2025-06-30, godz. 10:00

Literackie podróże. Kierunek – Italia!
Termin: 2025-06-30, godz. 10:30

Nauczycielskie emancypacje. Komu i do czego są potrzebne?
Termin: 2025-06-30, godz. 10:00

 

01.07. (wtorek) Relacje z maszyną:


Zaprogramuj mikrokontroler zanim on zaprogramuje Ciebie
Termin: 2025-07-01, godz. 11:00

Matematyczne artefakty – sangi, pałeczki i inne wynalazki
Termin: 2025-07-01, godz. 11:00

Sztuczna inteligencja vs moje kompetencje
Termin: 2025-07-02, godz. 11:00


02.07 (środa) Relacje z samym sobą:


Lampiony i witraże
Termin: 2025-07-02, godz. 10:00

O dobrostanie przy kawie. Spotkanie motywacyjne dla nauczycieli
Termin: 2025-07-02, godz. 11:45

Myślenie wizualne – efektywne przyswajanie informacji
Termin: 2025-07-02, godz. 10:00

Pozwól sobie na pozytywne myślenie! Warsztat psychoedukacyjny dla nauczycieli
Termin: 2025-07-02, godz. 10:00

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy. Spotkanie podsumowujące
Termin: 2025-07-02, godz. 11:00


03.07 (czwartek) Relacje z miastem i jego historią:


Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze
Termin: 2025-07-03, godz. 10:00

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.